Z życia przedszkola

POZNAJEMY RUCH DROGOWY

W październiku omawialiśmy zasady bezpiecznego poruszania się piszych po ulicy i chodniku. Dzieci nauczyły się znaczenia kolorów sygnalizacji świetlnej, poznały podstawowe znaki drogowe oraz sposób prawidłowego przechodzenia przez ulicę.

WSPÓLNIE SIĘ UCZYMY I BAWIMY

Przedszkole to miejsce zabawy. Zabawa to także, a może przede wszystkim nauka.Uczymy się bawić zgodnie, dzielić zabawkami i odkładać je na swoje miejsce.

GRUPOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki z grupy II opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek tych znanych i mniej znanych, rozwiązywanie zagadek słownych i muzycznych. Wszyscy wspaniale się bawili.

wiecej zdjęć w galerii :)

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W krainie bajek – Złotowłosa i trzy misie – Gminny Ośrodek Kultury w  Nozdrzcu

PSZCZÓŁKI

Dziś obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia. Z tej okazji, Pszczółki przyniosły z domów swoich ulubionych pluszowych przyjaciół. Poznaliśmy historie tego święta, opowiadaliśmy i przedstawialiśmy swoje pluszaki, a na koniec bawiliśmy się na pluszakowej dyskotece! To był udany dzień :) "

ŻABKI

Żabki poznały genezę Święta Pluszowego Misia, przypomnialy sobie nazwy misiów, z różnych bajek, a także słuchały "misiowych piosenek". Ponadto dzieci bawiły się ze swoimi misiami przyniesionymi z domu, tańczyły i śpiewały. Misie poznały również  salę gimnstyczną, gdzie razem z dziećmi ćwiczyły i bawiły się chustą animacyjną. A że były to urodziny, każdy solenizant otrzymał piękną laurkę.

Wszystkiego najlepszego Misiu!

SMERFY

Z okazji Dnia Pluszowego Misia braliśmy udział we wspólnych zabawach z misiem w roli głównej. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia, rozwiązywaliśmy zagadki i łamigłówki, a do wspólnych zabaw zaprosiliśmy naszego robota edukacyjnego - Ozobota. Na zakończenie przygotowaliśmy pracę plastyczną, którą uwieczniliśmy na pamiątkowym zdjęciu.

MOTYLKI

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, quizy, zabawy ruchowe. Dzieci wykonały pracę plastyczną. Dzień Pluszowego Misia był dniem, w którym było mnóstwo uśmiechu i świetnej zabawy.

MISIE

25 listopada tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszymym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Braliśmy udział w wielu zabawach z pluszowymi misiami. Były tańce, zabawy ruchowe i plastyczne oraz wspólne śpiewanie piosenek.

więcej zdjęć w galerii :)

Program "Więcej wiem, mniej choruję"

Dzieci z grupy " Smefry" biorą udział w programie edukacyjnym pt. " Więcej wiem, mniej choruję" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną. Dowiedzieliśmy się, że zarazki są niewidzialne gołym okiem i można je spotkać w każdym środowisku oraz jak wyglądają wirusy i bakterie . Przeprowadziliśmy ciekawy eksperyment, który uświadomił dzieciom, w jaki sposób przenoszą się "niewidzialne zarazki" oraz jak dbać o higienę osobistą.

Fluoryzacja

Dzieci z gr. IV i VII dowiedziały się jak dbać o higienę jamy ustnej oraz co robić, by zęby były mocne i zdrowe. Przedszkolaki obserwowały i utrwalały prawidłową technikę mycia zębów oraz obiecały, że będą dbać o zdrowy i piękny uśmiech.

Program "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Dzieci z grupy " Smerfy" biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne” organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Obejrzeliśmy filmik edukacyjny oraz zapoznaliśmy się ze specjalną publikacją dla dzieci, dzięki którym dowiedzieliśmy się  skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Dzień Postaci z Bajek w grupie VII

Święto bajkowych postaci było okazją do rozmowy na temat ulubionych baśni i bajek. Tego dnia Biedronki stworzyły dwie drużyny i wspólnie odgadywały hasła krzyżówki, rozwiązywały quizy wiedzy i zagadki na temat postaci z ulubionych książek i filmów zdobywając punkty. Dzieci ćwicząc motorykę małą na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, by tak jak ona pooddzielać fasolę od grochu. Następnie Biedronki musiały rozpoznać i dopasować rekwizyty do postaci, które reprezentowały. Rozgrywka zakończyła się remisem, ponieważ obie drużyny świetnie znają treści baśni i bajek.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Pewnego dnia, sala maluchów zamieniła się w prawdziwą ulicę. Poznawaliśmy znaki drogowe, światła w sygnalizacji świetlnej oraz uczyliśmy się bezpiecznie przechodzić po pasach.

Mały człowiek - wielka sprawa

22 listopada w grupie VI świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.