przedszkole

Przedszkole Nr 230 "Kolorowy Zakątek"
04-349 Warszawa
ul. Szaserów 118A
Telefon: 22 610 24 96
e-mail: p230@edu.um.warszawa.pl

Z życia przedszkola

Eksperymenty ze suchym lodem

IMG_4202
IMG_4206
IMG_4208
IMG_4209
IMG_4210

Konkurs "Chronimy zwierzęta w Warszawie" 

     Dzieci z grupy VI wykonały plakat na konkurs "Chronimy zwierzęta w Warszawie" (Fundacja Bo Warto) z wykorzystaniem wielu materiałów (kredki pastelowe suche,kredki ołówkowe,wycinki z gazet, tektura falista,liście naturalne,sztuczny mech,kolorowy papier,gazety).

 

  • Święto Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie

     

     Od kilku lat, co roku byliśmy współorganizatorami i uczestnikami wspaniałej imprezy jaką było Święto Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie. W tym roku z oczywistych względów, impreza się nie odbyła. Jednak każda pora jest dobra, by pamiętać o swoich sąsiadach i okazać im trochę życzliwości, podarować uśmiech, pomachać z daleka.

    W związku z tym 9 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dobrego Sąsiedztwa. Dzieci przygotowały plakaty o jesiennej tematyce, a następnie odbył sie Jesienny Koncert dla Sąsiada, w którym dzieci zaprezentowały jesienne tańce i piosenki. Gościliśmy również wolontariuszy z Towarzystwa Rozwoju Aktywności Dzieci SZANSA. Wspólnie śpiewaliśmy i  rozmawialiśmy o tym jak być dobrym sąsiadem.

 

IMG_4111
IMG_4117
IMG_4124
IMG_4139
IMG_4174

ROK SZKOLNY 2020/2021

                             Znalezione obrazy dla zapytania: bal karnawałowey

Bal1
bal02
bal2
bal5

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

                                   Znalezione obrazy dla zapytania: wiersz dla babci

B1
B2
B3a
B4a
B5a
B6b

W CENTRUM PROMOCJI KULTURY ODBYŁY SIĘ WARSZTATY ZORGANIZOWANE PRZEZ TOWARZYSTWO ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA". BRALI W NICH UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELE NASZEJ PRZEDSZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI. 

str2 025
str2 033
str2 103
str2 107
str2 128

PODSUMOWANIE WSÓŁPRACY Z TOWARZYSTWEM ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA" W RAMACH PROGRAMU "RODZINA WSPÓLNA SPRAWA II"

str2 014
str2 351
str2 355
str2 037

JASEŁKA W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY VII

j1
J2
j3
j4

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

5 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką. Przyniósł radość, miłość i ciekawą historyjkę o diabełku. Czas upłynął nam na wspólnej zabawie, śpiewaniu kolęd i rozdawaniu prezentów . 

IMG_3529
IMG_3527
IMG_3505

      TWORZYMY Z MASY SOLNEJ

     W ramach naszego grupowego kalendarza adwentowego mieliśmy za zadanie stworzyć z masy solnej ozdoby Bożonarodzeniowe. Wspólnie zadecydowaliśmy, iż będą to żłóbki. Wszystkie pszczółki wzięły je do domu, gdzie pięknie ozdobiły domy podczas Świąt. 

IMG_20191217_094426
IMG_20191217_094628
IMG_20191217_094814

ROBIMY MAKIETĘ WARSZAWY

W ramach zajęć z Varsavianistycznej Szkoły, poznawaliśmy Centrum naszej pięknej Warszawy. Stworzyliśmy makietę Centrum, z ogromnymi wieżowcami, palmą oraz autobusami. Uwielbiamy poznawać nasze miasto! 

IMG_20191107_100000
IMG_20191107_113857
POZNAJEMY NOWE MIEJSCA
 
Lubimy odkrywać nowe miejsca. Tym razem znaleźliśmy tablice upamiętniające wielkich Polaków, Kazimierza Szemiotha
słynnego malarza oraz generała Stanisława Sosnowskiego. 
 
IMG_20191120_113341
IMG_20191120_113738

BAWIMY SIĘ W CHEMIKÓW

     W grudniu zawitali do nas uczniowie ze szkoły chemicznej. Przeprowadzili wraz z dziećmi doświadczenia z różnymi substancjami, np.: sokiem z buraka, sody oczyszczonej, oleju oraz octu. Poprzez odpowiednie połaczenie oraz proporcje tworzyły się tzw. wulkany. Dzieci z ciekawością i dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Na pewno wśród niktórych zrodziły się nowe zainteresowania.

IMG_3313
IMG_3321
IMG_3328

        WARSZTATY SENSORYCZNE 

     Pod koniec listopada w naszym przedszkolu odbyły się II Warsztaty Sensoryczne w ramach programu "Sensoświat". Tym razem na spotkanie zaprosiliśmy rodziców z dziećmi. Zajęcia prowadzone były przez wybitnych specjalistów. Gościliśmy pana Pawła Zawitkowskiego, znakomitego fizjoterapeutę oraz twórcę "Mamo,tato co ty na to", a także panią Izabelę Chlewińską wraz z mężem - twórców obiektów sensorycznych, na których rodzice wraz z dziećmi mogli ćwiczyć podczas naszego spotkania. 

IMG_3338
IMG_3339
IMG_3358

DZIEŃ POEZJI

    Chcąc promować twórczość polskich poetów, rozwijać zdolności recytatorskie i plastyczne nasze przedszkole we współpracy z Towarzystwem Rozwoju Aktywności Dzieci "Szansa" zorganizowało "Dzień Poezji", któremu przyświecało hasło - "Dzieci poetom". Tego dnia dzieci mogły wystąpić przed publicznością recytując wiersze oraz zaprezentować wykonane przez siebie ilustracje inspirowane ulubionymi utworami. W każdej z grup nauczyciele przez cały tydzień zapoznawali dzieci z twórczością polskich autorów. Przedszkolaki mogły usłyszeć znane i mniej znane wiersze dla dzieci. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było wręczenie każdej z grup tomików wierszy polsich poetów.

poezja 1
poezja 7
poezja 10e
poezja 10f
POEZJA
POEZJAA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mis1
mis2
mis3
mis4
mis5

DZIEŃ TAŃCA 

    26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Tańca. Każda grupa zaprezentowała przygotowany przez siebie układ taneczny. Tego dnia mogliśmy podziwiać: tango, taniec nowoczesny, taniec country a także tradycyjny irlandzki taniec ludowy.

 

1
2
3
4
5
6
7

KONKURS PLASTYCZNY „MOJE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

 

        Dnia 28 listopada  w Przedszkolu nr 384 „Tajemniczy ogród” odbyło się rozstrzygnięcie dzielnicowego konkursu plastycznego: "Moje podróże małe i duże" z udziałem dzieci, nauczycieli, rady rodziców przedszkola, władz oświatowych i dyrektorów innych przedszkoli. Naszym przedstawicielem był Smerf Wiktor, który za pomocą farb przedstawił swoją wakacyjną wyprawę nad polskie morze. Chłopiec uczestnicząc w spotkaniu mógł też obejrzeć prace innych uczestników konkursu ze wspomnieniami z wakacji. Wydarzeniu towarzyszyły występ i tańce o charakterze patriotycznym,
które przypomniały wszystkim obecnym o pięknie języka ojczystego i dumy z bycia Polakiem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

 

 

konkurs podroze male i duze1
konkurs prawa dziecka1

Poznajemy zawody – spotkanie z fotografem

 

        14 października dzieci z grupy III gościły pana fotografa. Smerfy mogły dowiedzieć się
o historii powstawania zdjęcia, technikach tworzenia oraz m.in. co to jest obiektyw, klisza, ciemnia. Nasz gość udostępnił również sprzęt, który jest niezbędny w jego codziennej pracy. Dzieci mogły samodzielnie wykonać zdjęcia swoim kolegom i koleżankom z grupy oraz zadać pytania, na które fachowych odpowiedzi udzielał nasz gość. Smerfy ze spotkania wyniosły nową wiedzę, część dzieci stwierdziła nawet, że w przyszłości chciałyby zająć się fotografią profesjonalnie. Niewątpliwie pan fotograf zainspirował dzieci do dalszego poznawania tego zawodu. Wizyta zaowocowała na przemian pojawiającymi się na twarzach dzieci uśmiechem i zaciekawieniem.

 

fotograf4
fotograf5

WARSZTATY CERAMICZNE

IMG_3171
IMG_3175
IMG_3177
IMG_3183
IMG_3184

          PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

Dnia 6 i 7  listopada w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla dzieci z grupy  I i II, które po raz zaprezentowały się przed tak dużą publicznością.

Dzieci ubrane w piękne stroje starały się jak najlepiej zaprezentować zdobyte dotąd umiejętności.      Z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie, po którym Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na przedszkolaka za pomocą „magicznego ołówka”. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i książeczki. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji zarówno dla dzieci, rodziców oraz kadry pedagogicznej.

 

IMG_3023
IMG_3029
IMG_3035
IMG_3040
IMG_3053
IMG_3096
IMG_3105
IMG_3110
IMG_3111
IMG_3128

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU   

 

                  Znalezione obrazy dla zapytania ŚWIETo niepodległosci

IMG_3139
IMG_3141

 SPOTKANIE Z HARCERZEM
 

Dnia 6 listopada dzieci z grupy VI i VII odwiedził starszy kolega - harcerz. Opowiedział przedszkolakom, na czym polega praca harcerzy i co trzeba zrobić, aby nim zostać. Podkreślił jak ważne są dla harcerza “prawa harcerskie”, opowiedział nam również o swoim mundurku.

 W trakcie spotkania odbyła się również krótka lekcja historii dt. Szarych Szeregów urozmaicona prezentacją multimedialną. Starszy kolega przeprowadził również przedszkolakom quiz wiedzy dt. symboli narodowych Polski, a także wiedzy o Warszawie.

Podziękowaliśmy naszemu gościowi za wspólne spotkanie, wręczając mu słodki poczęstunek. Przedszkolaki na zakończenie dostały patriotyczne kolorowanki.

 

IMG_2999
IMG_3008

Warsztaty dt. integracji sensorycznej w ramach programu “Sensoświat”
 

Dnia 21 października odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty sensoryczne w ramach realizowanego programu “Sensoświat”, które zostały poprowadzone przez p. Kingę Wereszczyńską i p. Kingę Gotowicką. Warsztaty skierowane były do rodziców dzieci z naszej placówki. Głównym celem spotkania było podkreślenie roli zmysłów w rozwoju dziecka, a także zwrócenie uwagi na trudności związane z nieprawidłowym przetwarzaniem bodźców sensorycznych. Rodzice zostali zapoznani z różnymi rozwiązaniami, w zakresie dostarczania dzieciom wrażeń sensorycznych - gry, zabawy ruchowe, pomoce dydaktyczne. W trakcie warsztatów rodzice mieli możliwość samodzielnie przygotować masy sensoryczne, które z powodzeniem będą mogli wykorzystać w zabawie ze swoimi dziećmi. Na zakończenie, rodzice otrzymali kwestionariusze przesiewowe dt. zaburzeń integracji sensorycznej, oraz przepisy na pozostałe masy plastyczne. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali przedstawianych treści, a także chętnie włączyli się w część praktyczną.


 

Konkurs na najlepszą inicjatywę edukacyjną nt. poszanowania prawa dzieci do życia bez przemocy! 

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie organizowanym przez fundację “DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ” na najlepszą inicjatywę edukacyjną nt. poszanowania prawa dzieci do życia bez przemocy. W ramach projektu  zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne we wszystkich grupach przedszkolnych. Dzieci wysłuchały opowiadania, które stało się punktem wyjścia do rozmowy nt. przemocy, a także tego gdzie tej pomocy szukać, do kogo należy się zwrócić, aby ją uzyskać. Zajęcia zostały urozmaicone elementami dramy, a także adekwatnymi zdjęciami i ilustracjami. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie przez każdą z grup plakatu “STOP PRZEMOCY”. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli  wykonały prace, a także wymyśliły hasła, które przypominają o postawie miłości i szacunku wobec najmłodszych.  

 

Inicjatywa edukacyjna „Mam prawo”
 
     Pod koniec października, w każdej grupie przedszkolnej, zostały przeprowadzone niezwykle ważne zajęcia edukacyjne „Mam prawo”, w ramach inicjatywy edukacyjnej prowadzonej w naszym przedszkolu. Przedszkolaki wykonały plakaty uświadamiające, że każdy ma prawo do życia bez przemocy. Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą książką, dostępną w holu głównym.

 

 
73031723_952053881840262_8058588150403956736_n
73186050_2564813180265766_5822651974520143872_n
73268664_2332579437005189_6808123716552097792_n
74607628_2178235339135745_1397707689559064576_n

Warsztaty biblioteczne w Szkole Podstawowej nr 141
 

Dzieci z grupy VI i VII w kolejnym roku szkolnym rozpoczynają swoja przygodę ze szkołą. W związku z tym chcemy stworzyć dzieciom wiele okazji do tego, aby zapoznały się z murami szkoły - zwiedziły budynek, szatnię, bibliotekę, sale lekcyjne, boisko.

Pierwsze spotkanie odbyło się w październiku, zostaliśmy zaproszeni do biblioteki, zapoznaliśmy się z jej zasobami, a także zasadami zachowania.  Następnie wspólnie wysłuchaliśmy bajki o Elmerze. Zwiedziliśmy również szkolne korytarze oraz szatnię. Na zakończenie zwiedziliśmy okolice wokół szkoły, dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolne boisko.

Do przedszkola wróciliśmy uśmiechnięci, a dzieci chętnie opowiadały o swoich wrażeniach.

 
73085766_2026781790757717_2646793198390738944_n
73093073_554201972075392_8629470998615293952_n
Pszczółki poznają zawód - muzyk

 

     Dzięki uprzejmości taty Tymoteusza, mogliśmy poznać kolejny zawód, jakim jest muzyk. Tata Tymka opowiedział nam, czym zajmuje się zawodowo. Wsłuchiwaliśmy się w różne brzmienia wydobywające się spod palców naszego gościa. Od mocnych dźwięków gitar rockowych, poprzez akustyczne aż po radosne, łagodne brzmienia ukulele. Wielkie wrażenie wywarł na nas także koncert naszych kolegów z grupy – solistki Tosi                     i gitarzysty Tymoteusza, którzy zaprezentowali dobrze znany nam utwór „Panie Janie”. Bardzo cieszymy się iż mamy takie zdolne przedszkolaki w naszej grupie. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
74158938_534257103810196_3784458446586249216_n
    Plener malarski
 
W październiku, jedna z wielu zdolnych dziewczynek z grupy Żabek, uczestniczyła w plenerze malarskim               pt. „Moje ulubione miejsce na Pradze – Południe” .  Wykorzystując farby, stworzyła przepiękny pejzaż parku Polińskiego, w którym najchętniej spędza czas z rodzicami. Liliance dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
 
 
Wycieczka po okolicy – Żabki

 

  Wykorzystując ostatnie ciepłe dni października, grupa Żabek wyruszyła na jesienny spacer po okolicy. Poznawaliśmy uliczki Grochowa, poszukując ciekawych miejsc na mapie Warszawy. Jesteśmy zachwyceni jak pięknie wygląda nasza okolica wśród kolorowych drzew.

 

 
75521728_524474755010043_8166954715062468608_n
75223817_476922932924355_2290098028473745408_n
      Wizyta w zakładzie fryzjerskim
 
    W ramach programu „Podróż do krainy zawodów”  grupa 5 i 6 wyruszyła na małą wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy pobliski zakład fryzjerski, w którym panie fryzjerki pokazały nam czym zajmują się na co dzień.  Dzięki uprzejmości pań, mogliśmy także usiąść na specjalnym krześle przygotowanym specjalnie dla przedszkolaków.

 

 
75224737_1167138040138472_6613390285898514432_n
            "Cała Polska czyta dzieciom"
 
Wizyta mamy Tymona w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”
W piątek, w naszej grupie Pszczółek gościliśmy niezwykłego gościa. Mama Tymka przedstawiła nam, w dość nietypowy sposób legendę o Smoku Wawelskim, wykorzystując do tego japoński teatrzyk. Dzięki pomocy Tymoteusza, który dźwiękami ubarwiał nam czytaną historię, mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym teatrze.
IMG_20191023_091527
IMG_20191023_091600
IMG_20191023_091607

 

           WARSZTATY PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA JABŁKA 

 

    We wtorek, w przedszkolu "Ziarenko" odbyły się warsztaty plastyczne z okazji obchodów dnia jabłka. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowała Natalka z grupy Pszczółek. Cieszymy się, że możemy rozwijać nasze pasje malarskie oraz ćwiczyć kreatywność i wyobraźnię. 

IMG_20191022_094937
IMG_20191022_102051
IMG_20191022_111025
    ŚWIĘTO DRZEWA
     
     16 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień drzewa. Po śniadaniu, wszystkie grupy, zeszły do sali gimnastycznej, gdzie pani Kinga i pani Małgosia zabrały wszystkich na  najprawdziwszą wycieczkę do lasu. Dowiedzieliśmy się dlaczego warto chronić i dbać o przyrodę, a także jaki wpływ mają drzewa na jakość powietrza, które wdychamy. Było także wiele zagadek i quizów. Panie nauczycielki przyniosły nam malutką sadzonkę jarzębiny, na której przykładzie uczyliśmy się budowy drzewa. 
Na koniec naszego spotkania dostaliśmy bardzo ważne zadanie. Każda grupa, w naszym ogrodzie przedszkolnym, posadziła swoje własne drzewo, o które teraz należy dbać. Za zaangażowanie i niezwykłą wrażliwość dbania o przyrodę, dostaliśmy od pań specjalne odznaki. 
 
IMG_20191016_110432_1
IMG_20191016_110819_1
IMG_20191016_111001
IMG_20191016_111022
                       
             SENSOŚWIAT 
 
      W pewne październikowe popołudnie, w naszym przedszkolu, odbyły się I warsztaty z Integracji Sensorycznej prowadzone przez panią Kingę G. oraz panią Kingę W.  Zajęcia były realizowane w ramach programu "Sensoświat". Uczestnicy szkolenia mogli dokładnie poznać podstawowe zagadnienia dotyczące zmysłów, sposobów ich rozwijania, ale także nabyć wiedzę praktyczną i doświadczyć samemu, jak na nasze cialo wpływają sensoryczne pomoce. Dużą atrakcją dla naszych zmysłów było także wykonanie masy papayowej oraz cieczy nieniutonowskiej. Warsztaty zainspirowały wszystkich uczestników do wykonania pomocy sensorycznych własnym nakładem sił z wykorzystaniem domowych materiałów. 
W listopadzie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze drugie spotkanie. 
IMG_20191021_161257
IMG_20191021_161310
IMG_20191021_161312

                         SPOTKANIE Z JASZCZURKAMI   

    W pewien jesienny piątek, dzięki uprzejmości mamy Livi, mogliśmy spotkać się z nietypowymi zwierzętami. Baltazar i Klementyna są bardzo przyjaznymi jaszczurkami, które pokochaliśmy z całego serca. Mama Livi pokazała nam na globusie miejsce ich występowania w świecie. Powiedziała nam też o tym, co jaszczurki lubią robić, a za czym nie przepadają. Już wiemy, że jaszczurki są ciepłolubne i uwielbiają wygrzewać się na słoneczku. Ale największą atrakcją dla wszystkich przedszkolaków było niewątpliwie karmienie zwierząt. Chętne osoby, mogły wyjąć z pudełeczka robaki - drewniaki i dać jaszczurkom do spróbowania. Do tego zadania było nam potrzebne dużo odwagi. Na koniec każdy przedszkolak mógł potrzymać wybraną przez siebie jaszczurkę. Bardzo podobało nam się to spotkanie. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli poznać też inne zwierzątka. 

IMG_20191011_101038

WYCIECZKA DO DROGOSZEWA

Grupy V, VI i VII w październiku wybrały się na wycieczkę do Drogoszewa, gdzie czekała moc atrakcji, min.: zbieranie ziemniaków, towrzenie i malowanie ziemniaczanych owadów, przejaźdżka traktorem, tor przeszkód i obserwacja wielu zwierząt (norek, lisa, sowy itp.)

Ponadto dzieci kosztowały pysznych kiełbasek z grilla i ziemniaków z ogniska. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. 

IMG_2773
IMG_2837
IMG_2842
IMG_2848
IMG_2853
IMG_2902
IMG_2929

MOTYLKI POZNAJĄ ZAWODY - ANESTEZJOLOG

Mama Ali odwiedziła grupę Motylków i przybliżyła wszystkim zawód anestezjologa. Dzięki zaangażowaniu całej grupy miś przeszedł udany zabieg i już wrócił do zdrowia. 

Więcej zdjęć znajduje się w galerii. Hasło i login można otrzymać u Pani Dyrektor :)

IMG_20191003_100944

Kontakt

Przedszkole Nr 230 "Kolorowy Zakątek"

04-349 Warszawa
ul. Szaserów 118a

tel: 22 610 24 96
e-mail: p230@edu.um.warszawa.pl

 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w przedszkolu jest:

Agnieszka Korycka
dane kontaktowe: akorycka@dbfopld.waw.pl

Mapa dojazdu

× Strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili można zmienić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.
Szczegółowe informacje dostępne są w Polityce cookies.