przedszkole

Przedszkole Nr 230 "Kolorowy Zakątek"
04-349 Warszawa
ul. Szaserów 118A
Telefon: 22 610 24 96
e-mail: p230@edu.um.warszawa.pl

Z życia przedszkola

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW     

Olimpiada Sportowa – Przedszkole nr 23   

                    

                    

                   

                  więcej zdjęć w galerii :)

                                                   

                             PIKNIK SĄSIEDZKI         Kontakt – Szansa

                     

                    

                    

                    

                             

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 60 - LECIA POWSTANIA
PRZEDSZKOLA NR 230 "KOLOROWY ZAKĄTEK"

 

 

Występy artystyczne dzieci z poszczególnych grup

GRUPA I

 

GRUPA II

GRUPA III

GRUPA IV

GRUPA V

GRUPA VI

GRUPA VII

ODŚPIEWANIE HYMNU PRZEDSZKOLA I ZDMUCHNIĘCIE
ŚWIECZEKNA TORCIE PRZEZ PRZEDSTAWICIELI GRUP

  

        

ZAPROSZENI GOŚCIE :PRZEDSTAWICIELE RADY RODZICÓW Z KAŻDEJ GRUPY
ORAZ EMERYTOWANI PRACOWNICY NASZEGO PRZEDSZKOLA

 

 

Zabawy matematyczne w ogrodzie przedszkolnym z użyciem pomocy dydaktycznych zakupionych dzięki środkom z programu ,, Rosnę z matematyką"

                                                            Projekt m-banku - Grant Fundacji mBanku - Zespół Szkół Mundurowo ...

 

  

 

więcej zdjęć w galerii :)

                     WYCIECZKA GRUPY III - POZNAJEMY ALPAKI

      

      

      

       

       

       

      więcej zdjęć w galerii :)

                ZABAWY RUCHOWE W GRUPIE SMERFÓW 

 

 

 

więcej zdjęć w galerii :)

                                           DZIEŃ ZIEMI

 

   

Zajęcia w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” w grupie 4

        W ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” grupa motylków  ćwiczyła swoje umiejętności związane z dokonywaniem pomiarów. Dzieci z  zaangażowaniem mierzyły sprzęty, drzewa, a nawet siebie wykorzystując miarki kupione w ramach przyznanego grantu finansowego. Trudniejszym zadaniem okazało się odczytywanie wyników pomiarów, jednak nie zniechęciło to motylków do dalszych zabaw matematycznych.        

                  

                  

                  

więcej zdjęć w galerii :)

 

        Zajęcia w ramach programu Fundacji mBank  „Rosnę z matematyką” w grupie 1

     W grupie Krasnali odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach programu  „Rosnę z matematyką” pt. Poznajemy instrumenty muzyczne. Przedszkolaki segregowały instrumenty oraz przeliczały ich ilość. Próbowały także określać których jest mniej, a których więcej oraz przeliczały ilość oczek na kostce.  Nie zabrakło także muzycznych zagadek. Dzieci utrwalały nazwy poszczególnych instrumentów, a na koniec wspólnie zagrały na nich w rytmie muzyki. Największą frajdą była gra na dzwonkach zakupionych dzięki funduszom z programu. 

                                                             Obraz znaleziony dla: mbank fundacja

        

         

          

Zajęcia w ramach programu ,, Rosnę z matematyką" "Biedroneczki są w kropeczki" - zajęcia plenerowe. Dzieci z Gr VI doskonaliły umiejętność przeliczania oraz wzbogacały wiadomości o życiu biedronek w okolicznościach przyrody.

                                                   Projekt m-banku - Grant Fundacji mBanku - Zespół Szkół Mundurowo ...

                

               

               

                

 

Zajęcia matematyczne w ramach programu "Rosnę z matematyką" finansowanego przez Fundację mBanku

                                             Projekt m-banku - Grant Fundacji mBanku - Zespół Szkół Mundurowo ...

         W ramach programu "Rosnę z matematyką" finansowanego przez Fundację mBanku nasze przedszkolaki odkrywały aspekty matematyczne w wybranych utworach literackich. W oparciu o czytane na zajęciach teksty m.in.: "Liczy Pieski" E. Kozyry-Pawlak; "Złotowłosa i trzy misie" L. Delphine; "Matematyka ze sznurka i guzika" K. Dahl dzieci poszerzały swoją wiedzę dotyczącą pojęć matematycznych. Uczyły się myślenia przyczynowo-skutkowego, rozwiązywania zadań z treścią, rozwijały spostrzegawczość i utrwalały znaki graficzne liczb. Ponadto uczyliśmy się współpracy, rozwiązywania zadań problemowych oraz współdziałania w grupie. Program matematyczny przyczynił się do rozwoju aktywności dzieci również na ogrodzie przedszkolnym. Stosowanie różnorodnych ćwiczeń i zabaw sprawiło, że dzieci zainteresowały się matematyką oraz nabyły nowe umiejętności.

  

 

 

                                             DZIEŃ WODY 

        Na Dzień wody w grupie Krasnali wspólnie zrobiliśmy burze mózgów na temat "Do czego jest nam potrzebna woda"  oraz wzięliśmy udział w wodnych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło także eksperymentowania z wodą, dzięki czemu mogliśmy sami doświadczyć tworzenia piany, nasiąkania oraz najciekawszego dla przedszkolaków barwienia wody. 

   

   

    

                                 ROSNĘ Z MATEMATYKĄ

      W ramach programu  „Rosnę z matematyką” najmłodsza grupa uczestniczyła w zabawach matematycznych, ale tym razem w ogrodzie przedszkolnym. Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki doskonaliły umiejętność liczenia w zabawach ruchowych t.j. gra w klasy, zabawa z woreczkami, czy przenoszenie piłeczek na piłce i zabawy z dużą kostką. 

                                                Obraz znaleziony dla: mbank fundacja

        

        

        

       

 

Zajęcia w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” w grupie 4

                                                                       

           W ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” grupa motylków uczestniczyła w zabawach matematycznych na świeżym powietrzu, a mianowicie w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci były aktywne i zaangażowane. Z chęcią brały udział w zabawie w klasy, podczas której utrwalały kolejność liczebników głównych oraz wygląd znaków graficznych cyfr od 0 do 10. Następnie dzieci przeliczały kolorowe piłeczki i umieszczały je w obręczach zgodnie z podaną cyfrą.

                 

                

               

 

Kącik „Wędrującej gry matematycznej utworzony w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką”

 

   Kącik „Wędrującej gra matematyczna” został utworzony w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką”.  Gry znajdujące się na wyposażeniu kącika zostały wykonane  przez rodziców i dzieci na konkurs „Najciekawsza gra matematyczna”. Kącik umożliwia wypożyczanie gier do domu na okres jednego tygodnia. Kącik cieszy się  dużym powodzeniem!

               

                  

                

 

                                        DZIEŃ MARCHEWKI

Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny! Słowami tej piosenki Krasnale rozpoczęły roztańczony Dzień Marchewki. Nie zabrakło pogadanki dotyczącej zdrowotnych właściwości tego pysznego warzywa. Przedszkolaki przeliczały także marchewki oraz układały je od najmniejszej do największej i odwrotnie. Każdy ozdobił własną marchewkę za pomocą plasteliny oraz farb , a na koniec wszyscy otrzymali marchewkowe medale.

 

 

 

 

   

 

Dzień Marchewki w grupie 4

    Motylki poznały zdrowotne właściwości marchewki, uczestniczyły w zabawie  matematycznej, podczas której doskonaliły umiejętność przeliczania oraz rozpoznawania niektórych znaków graficznych cyfr, wesoło bawiły się w czasie zabawy ruchowej i delektowały się smakiem pysznego soku marchwiowego. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną.

           

           

           

Zajęcia w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” w grupie 4

W ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” grupa motylków kolejny raz uczestniczyła w zabawach matematycznych na świeżym powietrzu. Tym razem dzieci utrwalały nazwy i wygląd podstawowych  figur geometrycznych takich jak koło, kwadrat, prostokąt i trójkąt, a także kolorowały kształty kredą. Kolejną zabawą była aktywność z wykorzystaniem dużej kostki. Dzieci kolejno rzucały kostką, przeliczały kropki i wymyślały ruch, który reszta miała za zadanie powtórzyć tyle razy ile jest kropek na danej ściance kostki.

                            

                            

                           

                          

 

             SPOTKANIE WIELKANOCNE NA PLACU SZEMBEKA 

26 marca odbyło się spotkanie Burmistrza Dzielnicy Praga Południe z mieszkańcami. Nasze przedszkole, a dokładnie dzieci z grupy VII miały okazję zaprezentować swój występ artystyczny. Dziękujemy artystom, Pani Karolinie oraz rodzicom za współpracę. Dzieci wspaniale śpiewały i recytowały. Brawom nie było końca. Na pikniku można było także skorzystać z fotobudki, wypić gorącą czekoladę,  a także wykonać ozdoby wielkanocne na warsztatach plastycznych. 

           

          

               

               

               

Zajęcia w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” w grupie 4

Obraz znaleziony dla: fundacja mbank logo

 

W grupie Motylków odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką”. Tym razem dzieci zapoznały się z obrazami Jaspera Johnsa: „ 0 through 9” oraz „Numbers in color”.  Motylki rozpoznawały cyfry znajdujące się na obrazach. Następnie układały cyfry w odpowiedniej kolejności, a także starały się odtworzyć ich kształt przy pomocy szarf. W naszych zabawach wykorzystaliśmy pomoc dydaktyczną „Liczę na palcach”, którą placówka kupiła w ramach ufundowanego  grantu finansowego. Dzieci układały i  przeliczały liczmany: klocki i kolorowe patyczki zgodnie z podaną cyfrą, a także zagrały w domino.                                             Na zakończenie motylki  ozdobiły cyfry z których powstała grupowa praca inspirowana omawianymi dziełami sztuki.

        

      

     

    

     

Dzień Matematyki zorganizowany w ramach programu Fundacji mBank
„Rosnę  z matematyką”

Obraz znaleziony dla: fundacjka Mbank

14 marca w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ MATEMATYKI, który hucznie obchodziły wszystkie przedszkolaki. Dzieci miały okazję wspólnie uczestniczyć w  zabawach ruchowych, podczas których utrwalały kierunki w przestrzeni i liczebniki główne. Dzieci rozszyfrowały wszystkie zagadki matematyczne, wyszukiwały znaki graficzne cyfr, rozpoznawały figury geometryczne oraz rozwiązywały proste zadania na dodawanie i odejmowanie.

  

  

                                

 

 

                                 POWITANIE WIOSNY 

21 marca grupa Krasnali świętowała pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji przedszkolaki  stworzyły  zielony kącik w swojej sali. Zasiały rzeżuchę i owies oraz wsadziły cebulę. Teraz czekamy na pierwsze kiełkujące roślinki. 

                 

więcej zdjęć w galerii :)

                                   ZAJĘCIA MATEMATYCZNE W 1 GRUPIE

W grupie Krasnali odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach programu fundacji mBanku - "Rosnę z matematyką". Tym razem nasze najmłodsze przedszkolaki utrwalały orientację w schemacie własnego ciała, układały rytmy oraz doskonaliły umiejętność przeliczania. To wszystko w formie super zabaw muzycznych oraz gier dydaktycznych. 

                                                             Obraz znaleziony dla: fundacja mbank

                  

                  

                  

 

 

                         WIZYTA STARSZAKÓW W SZKOLE

Grupa Biedronek wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 141. Dzieci zapoznały się ze wszystkimi miejscami, które znajdują się w szkole. Zwiedziły bibliotekę, świetlicę, sale gimnastyczne, szatnie oraz stołówkę. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w zajęciach klasy III i zadać pytania uczniom nt. szkoły, lekcji, gier i zabaw w szkole.  To wielkie przeżycie dla naszych starszaków  - już niedługo sami zostaną uczniami! 

      

      

                                         WIOSENNE KWIATY

Na zajęciach poznaliśmy wiosenne kwiaty. Staraliśmy się odczytać ich nazwy i dopasować do odpowiedniej rośliny. Kwiatki pięknie kwitną w naszym kąciku przyrody. Dziękujemy Mamie Michała za roślinki. 

   

Warsztaty Wielkanocne dla dzieci i rodziców w grupie 4 i 5

21  marca odbyły się WARSZTAY WIELKANOCNE dla dzieci i rodziców z grupy 4 i grupy 5.  Podczas warsztatów uczestnicy wykonali przepiękne ozdoby świąteczne, takie jak jajka, kurczaczki  i kartki wielkanocne.

 

 

więcej zdjęć w galerii :)

 

                      WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE VII

   22 marca w grupie Biedronek odbyły się warsztaty wielkanocne. Dzieci wraz z Rodzicami ozdabiały pisanki oraz projektowały kartki świąteczne. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki o tematyce wielkanocnej. 

              
 
                 WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE 1     
    
   
 
 
           WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE II
 
     
     
       
 
 

Konkurs dla dzieci i rodziców „Najciekawsza gra matematyczna” zorganizowany w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę  z matematyką”

Obraz znaleziony dla: fundacja m bank

W marcu został zorganizowany konkurs dla dzieci i rodziców na „Najciekawszą grę matematyczną”.  Konkurs jest częścią realizowanego przez placówkę programu „Rosnę z matematyką” pod patronatem Fundacji mBank. Nasze Przedszkole w ramach programu  otrzymało grant finansowy, który pozwolił na zakup między innymi nagród dla uczestników konkursu. Powstały ciekawe gry matematyczne. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 14.03 podczas obchodów Dnia Matematyki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, gry matematyczne  i zdrowe przekąski. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w konkursie.

         

        

       

     

    

   Nasze Przedszkolaki na spektaklu "Calineczka " w Teatrze Bohema

             

             

 

AKCJA "GODZINA DLA ZIEMI"

zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnoświatowej Akcji „GODZINA DLA ZIEMI” przeprowadzonej przez WWF i wyłączenie świateł w swoich domach 23 marca o godzinie 20.30. Nasze przedszkolaki rozmawiają o środowisku i wiedzą, że każdy z nas ma wpływ na jego ochronę. Już od małego zaczynają dbać o naszą planetę!!! 

 

       
 
 
 
 
 
 

Zajęcia w ramach programu Fundacji  mBank „Rosnę z matematyką”  w grupie Motylków

 

   Podczas kolejnych zajęć realizowanych w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką”, grupa Motylków zapoznała się z wybranymi obrazami Tadeusza Makowskiego miedzy innymi z obrazem  „Maskarada” i „Dzieci pod drogowskazem”. Na tych obrazach można odnaleźć wiele brył, których nazwy i wygląd został przedstawiony dzieciom podczas zajęć. Motylki wspaniale sobie radziły z odnajdywaniem opisanych kształtów takich jak kula, walec,  stożek, sześcian  i wiele innych.  Dzieci przeliczały ściany brył i rozpoznawały  w ich budowie znane figury płaskie. Kolejnym zadaniem było skonstruowanie postaci z dostępnych brył- pudełek. Dzieci podzielone na grupy z zaangażowaniem przystąpiły do działania. Powstały wspaniałe konstrukcje, które motylki pięknie pomalowały.
 

 

             

 

więcej zdjęć w galerii :)

MISIE POZNAJĄ MORZA I OCEANY 

 

   

 

 

                        DZIEŃ MATEMATYKI W GRUPIE III W RAMACH PROGRAMU FUNDACJI M BANKU "ROSNĘ Z MATEMATYKĄ" 

                                              Projekt m-banku - Grant Fundacji mBanku - Zespół Szkół Mundurowo ...

Zabawy z wykorzystaniem gry wykonanej przez Smerfy, podczas której dzieci utrwalały znajomość figur geometrycznych, doskonaliły umiejętność liczenia, rozwijały umiejetności interpersonalne, a przede wszystkim wspaniale się bawiły. 

 

  

 

 

więcej zdjęć w galerii :)

 

                     Dzień Matematyki w grupie II

Przedszkolaki z grupy Misiów świętowały Dzień Matematyki. Tego dnia doskonaliły umiejętność przeliczania, stosowały liczebniki główne i porządkowe, utrwalały nazwy figur geometrycznych, a także brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych. 

 

 

 

 

 

 

Misie lubią zabawy matematyczne każdego dnia. 

Proszę zobaczyć jak dzieci układają figury geometryczne z kolorowych patyczków. 

 

 

 

 

                                      Grupa Pszczółki - ,,Czy przyrodę można zważyć?"
 
                               Projekt m-banku - Grant Fundacji mBanku - Zespół Szkół Mundurowo ...
 
       Zajęcia realizowane w ramach programu "Rosnę z matematyką". W tym dniu dzieci zmieniły się w badaczy przyrody w ogrodzie przedszkolnym. Następnie określały ciężar zebranego materiału przyrodniczego za pomocą wag szalkowych oraz wspólnie skonstruowanych wag z wieszaka, patyków, sznurka i kubków. Zabawy z wagą pozwoliły porównać ciężar przedmiotów i określić, co jest cięższe, lżejsze, lub waży tyle samo.
 
 
 
 
więcej zdjęć w galerii :)
 

                               WARSZTATY WIELKANOCNE 

       Grupa Biedronek wzięła udział w warsztatach Wielkanocnych. Mieliśmy okazję zapoznać się z pięknymi okazami świątecznych dekoracji oraz zobaczyć jak powstaje jajko ze szkła. Następnie sami ozdabialismy pisanki i komponowaliśmy święconkę. 

    

 

                  ZAJĘCIA O ZDROWYM ODŻYWIANIU

       Na zajęciach poznaliśmy zasady zdrowego żywienia. Dowiedzieliśmy się jakie witaminy można spotkać w produktach spożywczych oraz jakie składniki wpływają na nasze zdrowie. 

 

 

 

SPEKTAKL "O KRÓLEWNIE MARYSI I LODOWEJ GÓRZE"

W WYKONANIU ARTYSTÓW Z GRUPY O! TEATR 

         

         

         

         

        

WARSZTATY WIELKANOCNE 

Smerfy wraz z rodzicami uczestniczyły w Warszatatch Wielaknocnych, gdzie własnoręcznie ozdabiały wielkanocne jajka oraz robiły świateczne kartki.

       

       

       

        

                             DZIEŃ HOLENDERSKI 

         

      

      

      

        

 

"ŻYWA LEKCJA HISTORII  - O RYCERZACH I ŚREDNIOWIECZNYCH CZASACH "

              

              

              

              

              

              

                      ZAJĘCIA MATEMATYCZNE W GRUPIE KRASNALI                                                                 Obraz znaleziony dla: fundacja m banku

Dziękujemy mamie Olka za wspaniałe zajęcia matematyczne, przeprowadzone w ramach programu Fundacji mBanku "Rosnę z matematyką". Dzieci utrwaliły oraz nauczyły się nowych pojęć matematycznych.  Były niezywykle skupione i zainteresowane proponowanymi zabawami. 

           

           

                 ZABAWY BADAWCZE W GRUPIE SMERFÓW 

"Jak stworzyć kolory?"

Dzieci wzbogaciły wiedzę o kolorach. Dowiedziały się co oznaczają pojęcia "kolory podstawowe", "kolory pochodne". Przedszkolaki doskonaliły także umiejetność posługiwania się narzędziem malarskim.

               

                    

                           

  ZABAWY BADAWCZE W GRUPIE MISIÓW 

WZBOGACANIE WIEDZY O HIGIENIE OSOBISTEJ 

           

           

                       

                                       DZIEŃ DINOZAURA 

   26 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dinozaura. Dzieci poszerzały wiedzę na temat świata dinozaurów, rozwijały wyobraźnię i zmysł dotyku, rozwijały kompetencje matematyczne przeliczając elementy, porównując liczebność zbiorów. 

             

               

               

więcej zdjęć w galerii :)

 
                                                          KONKURS O WARSZAWIE      
 
 Helenka z grupy Biedronek wzięła udział w  konkursie wiedzy o Warszawie - "Warszawa moje miasto", "Dorożką z dawnych lat, metrem w Nowy Świat". Celem konkursu było promowanie i popularyzowanie stolicy oraz kształtowanie poczucia dumy z bycia Warszawiakiem. 
Helenka wykonała ciekawą pracę techniką kolażu oraz doskonale rozwiązała quiz nt. symboli Warszawy, architektury, transportu publicznego oraz znajomości piosenki "Dzień dobry, Syrenko" śpiewaną przez Gawędę. Jesteśmy dumni z naszej Warszawianki. 
 
 
 
 
 
 

DZIEŃ KOTA

    Przedszkolny Dzień Kota od rana był pełen radości kiedy przybywające do przedszkola dzieci zachwycały pięknymi strojami i maskotkami miłych kociaków. Tego dnia nie zabrakło tańców i zabaw paluszkowych. Następnie obejrzeliśmy film edukacyjny na temat życia, wyglądu i charakterystyki różnych ras kotów, a na koniec wykonaliśmy " kotkową" pracę plastyczną. 

                 

                

               

 

KOTY W GRUPIE MISIÓW

 

                             WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU 

          14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, czy innych prac plastycznych, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

            

             

 

 

                          ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W GRUPIE MISIÓW 

               

               

DZIEŃ WŁOSKI 

Dzieci poznały najpiękniejsze miasta i zabytki Włoch.  Dowiedziały się jakie przedmioty wynaleźli Włosi, rozmawiały o przepysznych daniach włsokich oraz towrzyły pizzę z wybranych składników. 

            

            

             

            

            

            

 

                         Litery Dekoracyjne - BABCIU, DZIADKU, KOCHAMY WAS! | Learnhow.pl

                                                           KRASNALE 

 

             

             

 

MISIE 

  

  

         

 

Zajęcia w ramach programu Fundacji m Bank „Rosnę z matematyką” 

Obraz znaleziony dla: mfundacja

Na zajęciach w ramach programu Fundacji mBank " Rosnę z matematyką" dzieci z naszego przedszkola poznały i utrwaliły znajomość figur geometrycznych poprzez udział w zabawach muzyczno - ruchowych. Doskonaliły także umiejętność segregowania elementów, przeliczania elemntów zbiorów czy układania rytmów, a przede wszystkim dowiedziały się, że matematyka może być przyjemna i ciekawa. 
 
 
 
 
 
 

                    ZABAWY SENSORYCZNE W GRUPIE KRASNALI

  

      

 Teatrzyk "Jaś" - Przedstawienie "Wehikuł czasu"

                 

                 

Zajęcia w ramach programu Fundacji m Bank „Rosnę z matematyką” w grupie 4

Obraz znaleziony dla: mfundacja

          Motylki zapoznały się z obrazami Wassilego Kandinskiego „Kwadraty z koncentrycznymi okręgami”, „Komozycja VIII” , „Kompozycja II”. Dzieci wypowiadały się na temat dzieł, wskazywały i nazywały występujące w nich figury geometryczne.  Sortowały koła według wielkości od największego do najmniejszego. Przeliczały je  liczebnikami głównymi i porządkowymi. Następnie układały kwadraty według polecenia : nad, pod, obok, po prawej, po lewej stronie. W ten sposób powstała grupowa inspiracja jednego z omawianych obrazów.  Na zakończenie dzieci indywidualnie wykonały prace plastyczne,  również inspirowane obrazami omawianego artysty. Motylki odrysowywały figury geometryczne i tworzyły własne kompozycje.

                      

                      

                       

                     

 

 

Zajęcia w ramach programu Fundacji mBank „Rosnę z matematyką” w grupie 4

     W grupie Motylków odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Tym razem Motylki zapoznały się z obrazem Pieta Mondriana „Kompozycja II w czerwieni, błękicie i żółci”. Dzieci dostrzegły, że na obrazie można wyodrębnić kwadraty i prostokąty.  Wspólnie omówiliśmy właściwości obu figur. Następnie dzieci sortowały kształty na kwadraty, prostokąty oraz inne figury geometryczne. Przeliczaliśmy, wskazywaliśmy znaki graficzne cyfr, określaliśmy wielkość wyszukiwaliśmy w sali przedmioty w kształcie kwadratu i prostokąta. Motylki układały także figury z patyczków magnetycznych. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną – dopasowywały kształty do szablonu i tworzyły własne dzieło sztuki inspirowane obrazem Pieta Mondriana.

             

             

             

             

 

 

TŁUSTY CZAWARTEK

W ten dzień nasze przedszkolaki  poznały historię powstania paczką i faworka, dowiedziały się z czego robi się pączki i faworki oraz ćwiczyły motorykę małą ucząc się zwijać faworki. 
 
 
 
więcej zdjęć w galerii :)

             Zabawy sensoryczne z wykorzystaniem piasku kinetycznego 

            

            

            

                               ROŚNIJ Z MATEMATYKĄ   Obraz znaleziony dla: m fundacja

        Od 15 stycznia nasze przedszkole realizuje program mBanku ,, Rosnę z matematyką". Podczas pierwszych zajęć ,,Tworzymy, liczymy, układamy" -  dzieci poznały pojęcie recyklingu oraz dowiedziały się jak można wykorzystać surowce wtórne w zabawie i nauce. Powstały układanki logiczne i gry matematyczne,  dzięki którym przedszkolaki w formie zabawy doskonaliły umiejętność przeliczania, rozpoznawały cyfry oraz dobierały je do odpowiedniej ilości elementów, segregowały przedmioty. Wspólnie stworzone gry okazały się atrakcyjną formą nauki oraz zachęciły do zdobywania nowych umiejętności.

  

 

 

więcej zdjęć w galerii :)

                 DZIEŃ HISZPAŃSKI               Obraz znaleziony dla: flaga hiszpanii

 

Poznajemy symbole narodowe Hiszpanii oraz ciekawostki o tym kraju. 

  

 

Tańczymy Makarenę 

 

Malujemy flagę Hiszpanii 

 

Maluszki klasyfikują owoce na polskie i hiszpańskie

 

A tutaj hiszpańska zabawa z balonami 

 

                                         RÓŻNE STYLE TAŃCA XXI WIEKU 

   

   

    

 

 

                                  BAL KARNAWAŁOWY 

   Bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły dzień, którego dzieci wyczekują przez wiele tygodni. Jest wielką atrakcją bardzo, bardzo lubianą przez dzieci! Tak też było w naszym przedszkolu 10 stycznia 2024r. Tego dnia już od rana w progu witała przedszkolaków uśmiechnięta Baba Jaga. Dzieci przebrały się za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Dzieci wzieły udział w zorganowanej zabawie na sali gimnastycznej, gdzie oprócz różnego rodzaju tańców były konkursy, zabawy z chustą animacyjną , przechodzenie przez barwny tunel , a także rzucanie piłeczkami.  Wszyscy wspaniale się bawili. 

 

    

    

     

     

 

więcej zdjęć w galerii :)

                                        WSPÓLNE KOLĘDOWANIE 

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby złożyć sobie życzenia, wspólnie pokolędować, a następnie połamać sie opłatkiem. 

 

 Stała pod śniegiem panna zielona
Nikt prócz zająca nie kochał jej
Nadeszły święta i przyszła do nas
Pachnący gościu prosimy wejdź.


Ref: (x2) Choinko, piękna jak las, choinko zostań wśród nas
 

Jak długo zechcesz z nami pozostań
Niech pachnie Tobą domowy kąt
Wieszając jabłka na Twych gałązkach
Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

  

  

  

 

                               ZABAWY SENSORYCZNE W GRUPIE ŻABEK 

          

           KONCERT MUZYCZNY "KORZENIE JAZZU"

     

      

 

                                 WARSZTATY -  DŁUGOPISY 3D

 

 

 

 

  

      WARSZTATY ARTYSTYCZNE W PRACOWNI "FARBĄ UMAZANE"- GRUPA ŻABEK 

Lekcja edukacyjna z warsztatami artystycznymi na temat "Ptaki zimowe - jak prawidłowo je dokarmiać, aby im nie zaszkodzić".

 

   

   

   

 

                        Konkurs fotograficzny "Czytam z Mamą, czytam z Tatą"
 
          Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie. Otrzymaliśmy 17 fotografii, które można było podziwiać na tablicy w holu przedszkola. Po naradach, jury zdecydowało, że wszystkie fotografie są wyjątkowe i zasługują na pierwsze miejsce.   GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.
  
                         

        ŚWIĄTECZNE ŁAŃCUCHY - PRACA W MAŁYCH ZESPOŁACH 

 

 

 

 

           PRZYGOTOWANIA PRZED WIZYTĄ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

   Misie były bardzo przejęte zbliżającą się wizytą Świetego Mikołaja. Z tej okazji poznały jego historię, nauczyły się piosenki o Mikołaju, a także malowały jego postać farbami. 

         

 

                 SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

 

 

 

 

więcej zdjęć w galerii :)

                        MALUSZKI POZNAJĄ OWOCE I WARZYWA

   Dzięki uprzejmości mamy Ignasia z grupy 1, która wypożyczyła nam zrobione własnoręcznie na szydełku warzywa i owoce dzieci miały okazję jeszcze raz utrwalić sobie ich nazwy. Mogliśmy także rozwijać zmysł dotyku, gdyż przyniesione skarby były mięciutkie i miały różne faktury. Nie zabrakło oczywiście segregowania, przeliczania i prób porównywania liczebności zbiorów. Wykorzystaliśmy okazję do zwiększania swojej wiedzy na temat zdrowego odżywiania w ramach programu " Zdrowe dzieci". 

Grupa Krasnali miała okazję też wykorzystać warzywa i owoce w swobodnej zabawie i tu też dzieci wykazały się pomysłowością. Bardzo dziękujemy.  
 
 
 
 
                                     MALUSZKI UCZĄ SIĘ MATEMATYKI                                                                                               Obraz znaleziony dla: fundacja m banku
            
Mama Olka z 1 grupy umiliła naszym Maluszkom pewne popołudnie. Wprowadziła przedszkolaki w świat matematyki na wesoło. Poza liczeniem i porównywaniem wysokości nie zabrakło ruchu i dobrej zabawy! Pięknie dziękujemy! Zajęcia odbyły się w ramach programu Fundacji MBanku "Rosnę z matematyką"  
 
 
 
 

                               WARSZTATY "ROBOTYKA"

 

 

 

 

 

 

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    Z dumą pragniemy poinformować Państwa, iż nasza placówka zakwalifikowała sie  do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2023  - organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Nauki. Dostaliśmy dofinansowanie, które pozwoliło nam na zakup nowych pozycji papierowych do księgozbioru placówki oraz audiobooków. 

   

 

 

                                                     UDZIAŁ W AKCJI "BOHATER ON"

W październiku dzieci z grupy Biedronek brały udział w akcji „BohaterOn”.  To kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz kształtowanie postaw patriotycznych. 

 

 

 

 

Motylki przygotowują się na odwiedziny Świętego Mikołaja

      Już niedługo nasze przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj, dlatego motylki zaczęły przygotowania. Najpierw nauczyły się piosenki o Mikołaju, następnie ubrały choinkę na sali gimnastycznej, a na zakończenie wykonały pracę plastyczną – portret Mikołaja.

                     

    

    

 

                                        POZNAJEMY ZAWÓD LEKARZA 

     W ramach programu - Poznajemy zawody, w grupie Krasnali mama Zosi opowiedziała o pracy lekarza. Dzieci miały okazję poznać przyrządy takie jak: stetoskop , termometr, szpatułka, ciśnieniomierz czy otoskop. Poznały także nazwy lekarzy różnych specjalizacji. Na zakończenie każdy otrzymał naklejkę dzielnego pacjenta.

             

           

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   

   

   

 

   

   

   

więcej zdjęć w galerii :)

                                              MISIE Z 5 GRUPY 

               

       

 

MISIE Z VII GRUPY

                           

 

MISIE Z III GRUPY

 

MISIE Z GRUPY MOTYLKÓW

 

 

 

                            MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 

 

                                      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Gustawa ...

                                         zdjecie pochodzi ze strony: www.sp4konin.pl/2020/12/10/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka/

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dzieci nasze najstarsze przedszkolaki wybrały się na specjalnie zorganizowany z tej okazji w Parku Polińskiego marsz, w którym uczestniczyły także dzieci z pobliskich przedszkoli. Kolorem przewodnim tego spotkania był kolor niebieski - stąd niebieskie serduszka i pompony. Wszyscy dumnie kroczyli w pochodzie skandując: NASZE PRAWA - POWAŻNA SPRAWA !!!

     

      

      

       

     WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII:) 

 

                MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W GRUPIE 4

     

     

     

         ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU "ZDROWE DZIECI"

    W ramach projektu ,,Zdrowe dzieci" grupa ,,Pszczółki" wzięła udział w turnieju zespołowym ,,Olimpiada smaków Detektywa Witaminki". Celem zajęć była promocja codziennych aktywności jako sposobu na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzieci poprzez aktywny udział w zajęciach miały okazję zapoznać się z Piramidą zdrowego żywienia i stylu życia, dokonać segregacji produktów z poszczególnych pięter piramidy. Poznały korzystny wpływ produktów spożywczych z poszczególnych grup  oraz aktywności fizycznej na organizm człowieka.

#ZdroweDzieciMZ

       

       

       

       

       

      

 

    Warsztaty z zakresu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w grupie III.  Zajęcia dotyczyły promocji codziennej aktywności fizycznej jako sposobu na zachowanie dobrego samopoczucia oraz zapoznanie z różnymi grupami produktów spożywczych (piramida zdrowego żywienia).

#ZdroweDzieciMZ

   

   

    

 

Program „ZDROWE DZIECI” – MOTYLKI

         Grupa Motylki uczestniczyła w zajęciach dotyczących zdrowego żywienia, które  odbyły się w ramach programu „Zdrowe Dzieci”. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania listu od Detektywa Pozytywki, który przygotował dla dzieci zagadki     i zadania związane ze zdrowym stylem żywienia. Dzieci  szukały wskazówek z symbolem piramidy, wykonywały różne ćwiczenia gimnastyczne oraz rozwiązywały zagadki. Za każdą prawidłową odpowiedz dzieci otrzymywały jeden element układanki.  Motylkom udało się wykonać wszystkie zadania i odgadnąć wszystkie zagadki. Powstała PIRAMIDA ZDROWIA, która wskazuje jak powinniśmy się odżywiać aby cieszyć się dobrym zdrowiem.

                

              

            

 

PROGRAM ZDROWE DZIECI - GRUPA KRASNALI

    W ramach programu Zdrowe Dzieci grupa Krasnali poznała piramidę żywieniową. Dzieci miały okazję pogrupować produkty i dołączyć je na odpowiednie miejsce piramidy. Nie zabrakło ćwiczeń gimnastycznych i zabaw ruchowych, bo przecież sport do podstawa!

 

 

  

 

                                              GRUPA MISIÓW 

  

 

 

 

 

#ZdroweDzieciMZ

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII:) 

                                  DZIEŃ KREDKI  Obraz znaleziony dla: kredka

 

  DZIEŃ KREDKI W GRUPIE MOTYLKÓW

Z okazji dnia kredki motylki wysłuchały opowiadania pt. „Kredki”, rozwiązywały zadania związane z kodowaniem, segregowały kredki od najdłuższej do najkrótszej oraz śpiewały piosenkę pt. „Kolorowe kredki”.

       

        

 

  DZIEŃ KREDKI W GRUPIE MISIÓW

           

DZIEŃ KREDKI W BIEDRONKACH

     

   

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 

   14 i 16 listopada odbyła się uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka naszych najmłodszych podopiecznych.  Dzieci w tym wyjątkowym dniu zaprezentowały to czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Pięknie zaśpiewały,  zatańczyły i wyrecytowały wiersze. Wszyscy spisali się na medal i zostali przyjęci przez Panią Dyrektor do grona przedszkolaków. Nie zabrakło dyplomów oraz prezentów. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice dzieci.  Dziękujemy wszystkim za obecność. 

            

           

           

            

więcej zdjęć z galerii :)

            

          

 

 

                       POZNAJEMY ZAWODY 

  • SŁUCHAMY GRY NA TRĄBCE 

         

 

  • POZNAJEMY PRACĘ W BANKU

​        

                                     

 

 

        

                  TEATR MIMU - CZY NASZE CIAŁO MOŻE MÓWIĆ?

       

       

       

CYRK POMPONI 

     W listopadzie nasze przedszkole odwiedził Cyrk Pomponi. Artyści zaprezentowali pokaz tresury pudla Fresha, a także zabawy z clownem i pokaz żonglerki. Dużą atrakcją była dla dzieci możliwość dotknięcia pytona tygrysiego. Artyści zapraszali chętne dzieci do aktywnego udziału w pokazach magicznych sztuczek. Wszyscy obejrzeli program cyrkowy z radością i entuzjazmem, nagradzając artystów wielkimi brawami.

         

        

           

          

więcej zdjęć w galerii :)

 

      "PRZEDSZKOLE DO HYMNU" - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

   11 listopada - Święto Niepodległości przypada w tym roku w sobotę, dlatego obchodziliśmy ten dzień 10 listopada, w piątek . Wszystkie przedszkolaki zebrały się na uroczystym odśpiewaniu Hymnu Polski, utrwaliły polskie symbole narodowe oraz wyrecytowały "Katechizm Polskiego Dziecka- Małego Polaka"

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych strojów w kolorach narodowych.

  

  

 

    

 

 

 

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Cała Polska czyta Dzieciom i kolejny raz czyta dla przedszkolaków mama Alicji. Dzieci uwielbiają gościć i słuchać rodziców. Zapraszamy !!!

 

                                    DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    Na początku listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Misie słuchały fragmentów naszych ulubionych opowieści, rozwiazywały zagadki i słuchały muzyki z wybranych bajek. Niektórzy nawet mogli zamienić się w bajkowe postacie i zapozować do pamiątkowego zdjecia. 

 

 

 

 Grupa Krasnali przeniosła się w kolorowy świat baśni . Każdy przebrał się w wybraną postać z bajki, wspólnie zatańczyliśmy, wylosowaliśmy zadania do wykonania i zrobiliśmy sobie  bajkową sesję zdjęciową. Nie zabrakło też muzycznych zagadek. Na koniec wysłuchaliśmy baśni o Królewnie Śnieżce i wykonaliśmy krasnoludki z papieru. To był dzień pełen wrażeń.

     

      

     

SPAKTAKL "OŁOWIANY ŻOŁNIERZYK"

  

 

                            KONCERT MUZYKI BRAZYLIJSKIEJ 

 

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Cała Polska czyta Dzieciom i tym razem  czyta dla przedszkolaków mama Alicji. Dzieci uwielbiają gościć i słuchać rodziców. Zapraszamy !!!

                             

JESIENNE ZABAWY W GRUPIE PSZCZÓŁEK

  

   

 

                                     ŚWIĘTO ORIGAMI 

    Pod koniec października całe przedszkole obchodziło światowy Dzień Origami. Poznaliśmy genezę tej niezwykłej sztuki składania papieru pochodzącej z Dalekiego Wschodu. Następnie sami próbowaliśmy swoich sił składając papier.

Biedronki  wykonały figurki zwierząt. Podczas procesu twórczego powstał również, Pikachu pokemon lubiany przez naszą grupę. 

                             

                             

                             

                            

 

                                                                   GRUPA IV - MOTYLKI 

                         

                         

 

    GRUPA II - MISIE 

         

                                          

                                                                        

PSZCZÓŁKI

 

 

 

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ 

    Grupa Krasnali podczas święta Unii Europejskiej dowiedziała się kilku podstawowych informacji dotyczących Unii, poznała jej flagę, którą dzieci wspólnie ułożyły  doklejając żółte gwiazdki. Następnie Przedszkolaki uczyły się wzajemnej współpracy układając w grupach puzzle flag wybranych krajów europejskich. Wspólnie stworzyliśmy piękny plakat Unii Europejskiej.

 

  

 

więcej zdjęć w galerii :)

Akcja Pola Nadziei 

      Kolejny raz nasze przedszkole bierze udział w Akcji "Pola Nadziei" organizowanej przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie. W ramach programu dzieci posadziły w przedszkolnym ogrodzie otrzymane z hospicjum sadzonki żonkili.

    Staramy się wspierać ośrodek poprzez zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na potrzeby podopiecznych. Zachęcamy wszystkich do pomocy potrzebującym. 

 

 

  

 

  

  

 

 

PRACE NA KONKURS "MAŁE CZERWONE JABŁUSZKO" W WYKONANIU DZIECI Z GRUPY III

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW
NA PIKNIKACH W PARKU POLIŃSKIEGO

   We wrześniu dzieci z najstarszej grupy miały okazję zaprezentować na scenie program artystyczny, a były to piosenki i taniec Bollywood z chustami. Odbiorcami jednego z pikników byli seniorzy i to dla nich właśnie odbył się szereg występów i wydarzeń. Drugi piknik był skierowany dla rodzin, a nasze przedszkolaki wzięły tam udział w konkursie piosenki. Dzieci  zdobyły wówczas swoje pierwsze w życiu złote statuetki. 

ŚWIĘTO DRZEWA

GRUPA I

    

  

                                                            GRUPA IV

 

 
 

Dinozaury

   Motylki wybrały się w podróż do przeszłości do czasów kiedy żyły dinozaury. Wszystko zaczęło się od tajemniczego listu, który grupa Motylków dostała od pewnego dinozaura T-Rexa. W liście T-Rex opowiedział nam o życiu dinozaurów oraz przedstawił swoich przyjaciół: Diplodoka, Triceratopsa i Stegozaura. Dzieci miały też zadania do wykonania: ułożenie szkieletu dinozaura, przeliczenie i posegregowanie dinozaurów, naśladowanie ich oraz wykonanie pracy plastycznej-diplodoka. 

 

  

 

                 

 

Motylki poznają owoce i warzywa

   Zajęcia bardzo zainteresowały grupę Motylków. Dzieci z  zaangażowaniem segregowały owoce i warzywa, określały  ich kształty, fakturę , wagę, miejsce w którym rosną: sad lub ogród, a dodatkowo  ich nazwy dzieliły na sylaby.

   

  

  

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Cała Polska czyta dzieciom i rodzicie naszych przedszkolaków również.  Misie miały okazję gościć mamę Igi, która przeczytała im piękne i ciekawe opowiadania. 

POWITANIE JESIENI PRZEZ KRASNALE 

 

 

więcej zdjęć w galerii:)

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka - niezwykle ważne dla nas święto.  Ten dzień byl dla nas wyjątkowy - pełen wesołych zabaw z  kolegami, zabaw chustą animacyjną, balonami, piłkami oraz śpiewu i tańca przy muzyce. 

 

     

 

więcej w galerii :)

WYCIECZKA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW DO POWSINA

 Po koniec września dzieci z gr. III, IV, V, VI i VII wzięły udział w wycieczce do godspodartwa wiejskiego w Powsinie. Tam oprócz wielu sportowych atrakcji, warsztatów robienia frytek, ozdabiania ekotoreb czy udziału w wykopkach przedszkolaki poznały rożne gatunki zwierząt, a nawet mogły je pogłaskać i nakarmić. 

 

 

 

 

 

 

 

    

więcej zdjęć w galerii :)

DZIEŃ JABŁKA 

grupa 7 

      

      

grupa 1

 

  

Grupa 4

               

więcej zdjęć w galerii:)

DZIEŃ KROPKI 

        Grupa VII

        

        

       

 

GRUPA I 

       

       

 

                         WYCIECZKA DO RANCZO OKAPI 

 W czerwcu przedszkolaki z grupy III, IV, V, VI i VII  uczestniczyły w wycieczce autokarowej na "Ranczo Okapi" w Dębe Wielkie. W programie wycieczki była jazda tyrolką, strzelanie z łuku, przejażdżki gokartami, przejście przez labirynt i wiele innych atrakcji. Dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących życia Indian. 
 
Dużo zaangażowania przedszkolaki wykazały podczas szukania złota, układania dużych drewnianych puzzli, z których powstały obrazy ilustrujący życie Indian na Dzikim Zachodzie.  
  
           
              
                
             
 
 
             

SMERFY NA SCENIE 

17 czerwca dzieci z grupy Smerfów uczestniczyły w Pikniku "Seniorzy dla Seniorów" organiozwnanym przez Burmistrza Dzielnicy Praga Południe oraz przez Klub Seniora. Nasze przedszkolaki zaprezentowały : Taniec z tamburynami "Tarantellę", Piosenkę "Deszczowa Orkiestra" oraz taniec z pomponami do muzyki z filmu Minionki. Dzieci na scenie czuły się jak ryby w wodzie, a brawom nie było końca. 

DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU 

                                    

  

 

 

 

 

 

        

 

"PCHŁA SZACHRAJKA" W WYKONANIU TEATRU RODZICÓW

                

   

                

 

Roboty w grupie 7

    Dzieci z grupy „Biedronki” miały ostatnio przyjemność projektować drogi dla dwóch małych, ale bardzo sprytnych robotów – Ozobotów. Na początku przedszkolaki poznały różnorodne kody zapisane na puzzlach, następnie dzieci zostały podzielone na dwa zespoły i zaczęły projektować trasę, zgodnie z ustalonymi zasadami. Najlepsza zabawa rozpoczęła się w momencie sprawdzania tras przez roboty. To było bardzo udane popołudnie.

 

                         

 

                 Spektakl "Gdzie jest buteleczka?"
 

      Dzieci z grupy III i VII wybrały się do Teatru "Garnizon Sztuki" na spektakl pt. "Gdzie jest buteleczka?", który miał na celu uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat.

Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi – zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które zostały przekazane w bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirowały do działania. Razem możemy uratować naszą Planetę!!!

                 

                

Warsztaty ceramiczne w grupie 7

     W grudniowe popołudnie, dzięki uprzejmości Pani Katarzyny – mamy Kalinki,      w naszej grupie odbyły się warsztaty ceramiczne. Mieliśmy okazję szkliwić wcześniej wykonane elementy z gliny takie jak serduszka, kwiatki, dzwoneczki, gwiazdki i wiele innych. Na  efekty naszej pracy musieliśmy chwilę poczekać,      aż ozdoby zostaną wypalone. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które ozdobią niejedną choinkę. Raz jeszcze dziękujemy Pani Katarzynie za kreatywnie spędzony czas.

                     

                 więcej zdjęć w galerii :)

Warsztaty Świąteczne z Rodzicami – grupa 7

      W grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w grupie 7 „Biedronki” odbyły się warsztaty na, których dzieci wraz z rodzicami miały okazję wykonać ozdoby świąteczne. Na spotkaniu wszyscy sumiennie pracowali wykazując się pomysłowością i kreatywnością, dlatego też powstały piękne, niepowtarzalne dekoracje świąteczne.

              

                     

więcej zdjęć w galerii:)

 

 

 

             Zimowe zabawy na śniegu

    Gdy za oknem biało trudno oprzeć się zabawom ze śniegiem w roli głównej. Nasze przedszkolaki i tym razem korzystają z zimowej aury i poznają właściwości śniegu. 

 

          

 

                     ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przynoszą swoje maskotki, bawią się z misiami, poznają misie z różnych bajek, śpiewają i tańczą z misiami i dla misiów . 

       

         

         

 

                 Dzień Misia w grupie 7
25 listopada zgodnie z tradycją, w grupie starszaków obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu mieliśmy wiele atrakcji. Poznaliśmy historię pluszowego Misia, śpiewaliśmy piosenki związane z tematem nawiązujące do różnych misiów, rozwiązywaliśmy misiowe zadania, zatańczyliśmy taniec oczywiście z misiami i wykonaliśmy prace plastyczną, której bohaterem był także Miś. To był naprawdę misiowy dzień!
 
              
              
                     
 

                                                  20.11.Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - Publiczna Szkoła Podstawowa w  Wawelnie

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia prawa. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.

Konwencja o Prawach Dziecka to międzynarodowy dokument zawierający pełny katalog praw i wolności dzieci. Został on uznany przez 196 państw, które zobowiązały się do respektowania i realizowania jej zapisów. Konwencja zakłada, że dzieci nie są ani w pełni dojrzałe, ani na tyle świadome, by mogły same zatroszczyć się siebie, dlatego też należy im się szczególna ochrona i opieka.

(https://lodzka.policja.gov.pl/el2/aktualnoc/54685,MIEDZYNARODOWY-DZIEN-PRAW-DZIECKA.html)

21 listopada nasze przedszkolaki również rozmawiały o swoich prawach. Niektóre z nich utrwaliły je w formie artystycznej.

 

         

         

                       Jak obchodzimy Święto Niepodległości, co trzeba wiedzieć o 11 listopada?

       

      

        

 

                             DZIEŃ ORIGAMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

                       

 

           

             

                       

 

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI "POLA NADZIEI"  - SADZENIE ŻONKILI

GRUPA III

                           

                           

                           

         

             WYCIECZKA DO POWSINA - CZTERY PORY ROKU

 

         We wrześniu dzieci z grupy III, VI i VII wybrały się na wycieczkę do Powsina. Tam mogły zobaczyć, pogłasakać i nakarmić różne zwierzęta : gęsi, kaczki, indyki, kozy, konie, świnki i króliki. Zrobiły i degusdtowały sok owocowo- warzywny, a także przygotowały warzywne przetwory na zimę. Nie zabrakło czasu na zabawę .... wszyscy wrócili szcześliwi, zmęczeni,  ale za to pełni niezapomnianych wrażeń.      

            

            

            

 

            

            

              WYSTĘP NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW NA SENIORALIACH 

                            

                            

    ROK SZKOLNY 2022/2023

                           

        UWIELBIAMY SŁUCHAĆ CZYTANYCH KSIĄŻECZEK
 
Codziennie w ramach odpoczynku poobiedniego dzieci wybieraja książki z Naszej biblioteczki, która powstała dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytenictwa. Wspólne czytanie i oglądanie książek sprawia dzieciom wiele radości oraz pobudza wyobraźnię. 
 
 

ŚWIĘTO DOBREGO SĄSIEDZTWA

        15 września 2021 roku na terenie Centrum Promocji Kultury odbyła się kolejna edycja Pikniku zorganizowanego przez praskie przedszkola  we współpracy z TRAD Szansa. W tym roku pod hasłem "Razem dla seniorów".  Wydarzenie to było świętem całej dzielnicy, jej mieszkańców, sąsiadów, tych, którzy mieszkają, uczą się czy pracują na Pradze Południe. 

Na scenie wystąpiły dzieci z grupy VII, które zaprezentowały dwie piosenki i taniec. Występ zakończył sie gromkimi brawami. Gratulujemy naszym małym artystom.
Na stoiskach reprezantacja naszej placówki robiła z dziećmi bransoletki oraz cieszące się wielką popularnością  "gniotki" z mąki kartoflanej i balonów.

piknik dyrekcja
pikmik 1
piknik
piknik3
piknik4
piknik5
IMG_5542
IMG_5546
IMG_5550
IMG_5549
IMG_5552

Święto Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie

 

"Każda pora jest dobra, by pamiętać o swoich sąsiadach i okazać im trochę życzliwości, podarować uśmiech, pomachać z daleka"

 

 Od kilku lat, co roku jesteśmy współorganizatorami i uczestnikami wspaniałej imprezy jaką jest piknik z okazji „Święta Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie”. W tym roku z oczywistych względów, impreza odbyła się stacjonarnie i  9 października 2020r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Ten Dzień. Dzieci przygotowały plakaty o jesiennej tematyce, odbył się Przegląd piosenek i tańców dla Sąsiada w poszczególnych grupach. Gościliśmy również w ogrodzie przedszkolnym  wolontariuszy z Towarzystwa Rozwoju Aktywności Dzieci SZANSA. Wspólnie śpiewaliśmy i  rozmawialiśmy o tym, jak być dobrym sąsiadem.  Zwieńczeniem obchodów był „Jesienny Koncert dla Sąsiada” w wykonaniu profesjonalistów zasponsorowany przez TRAD „SZANSA”.


 

IMG_4111
IMG_4117
IMG_4124
IMG_4139
IMG_4174
IMG_4195
IMG_4198
IMG_4186
IMG_4183

W CENTRUM PROMOCJI KULTURY ODBYŁY SIĘ WARSZTATY ZORGANIZOWANE PRZEZ TOWARZYSTWO ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA". BRALI W NICH UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELE NASZEJ PRZEDSZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI. 

str2 025
str2 033
str2 103
str2 107
str2 128

PODSUMOWANIE WSÓŁPRACY Z TOWARZYSTWEM ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA" W RAMACH PROGRAMU "RODZINA WSPÓLNA SPRAWA II"

str2 014
str2 351
str2 355
str2 037

           WIOSENNY KĄCIK MALUSZKÓW 

      W naszym kąciku przyrody pięknie się zazieleniło. Oprócz wiosennych kwiatów posadziliśmy cebulki, marchewkę, pietruszki i selera. Ciekawe czy coś z nich wyrośnie? 
 
 

Kontakt

Przedszkole Nr 230 "Kolorowy Zakątek"

04-349 Warszawa
ul. Szaserów 118a

tel: 22 610 24 96
e-mail: p230@eduwarszawa.pl

 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w przedszkolu jest:

Agnieszka Korycka
dane kontaktowe: akorycka@dbfopld.waw.pl

Mapa dojazdu

× Strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili można zmienić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.
Szczegółowe informacje dostępne są w Polityce cookies.