Walentynki w grupie Pszczółek!
Dzieci dowiedziały się o zwyczajach związanych z obchodami Święta Zakochanych. Zapoznały się również z symbolami towarzyszącymi temu świętu. Przedszkolaki mówiły co oznacza, że „kogoś kochamy”, jak wyraża się miłość. Pszczółki poznały odpowiedzi na pytania takie jak: Skąd wziął się symboliczny kształt serca? Dlaczego mówimy, że kocha się sercem? Za co odpowiada serce? Dzieci słuchały bicia serca i sprawdzały puls. Dowiedziały się również, że serce to najbardziej pracowity organ, ponieważ ciągle bije - od narodzin do śmierci. Pszczółki poznały dawne znaczenia słowa „kochać” oraz poznały patrona zakochanych i dlaczego święto to nazywamy Walentynkami. Dzieci usłyszały wyrażenie „kocham Cię” w różnych językach. Następnie szukały zaginionych serduszek i układały z nich sekwencje oraz ustawiały je od najmniejszego do największego i na odwrót, przeliczały je. Na zakończenie świętowania dzieci podzielone na cztery grupy wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem papierowych serc.
Smaczne i pyszne pączki
W naszej przedszkolnej cukierni serwujemy pyszne pączki i precelki. Lubimy współpracować w zespołach i tworzyć ciekawe rzeczy.
Eksperymenty ze śniegiem
Czy da się pomalować śnieg? Postanowiliśmy się dowiedzieć. Wzięliśmy farby, pędzelki iii malowaliśmy śnieżne kropki i kleksy.
STARSZAKI NA BIEGUNIE
Byliśmy na biegunie! Co prawda tylko palcem po mapie, ale jakże niezwykła jest Antarktyda. W ramach naszego sensorycznego poznawania nowych miejsc, mogliśmy dotknąć prawdziwy lód oraz zobaczyć, co się z nim stanie, jeśli znajdować się on będzie w zasięgu ciepłego powietrza. Poznaliśmy również mieszkańców krainy śniegu i mrozu. A bawiąc się sztucznym śniegiem postanowiliśmy odtworzyć biegun południowy w naszej sali. Ciekawe czy przetrwa całą zimę?
Zimowe zabawy starszaków
Cieszymy się z pięknej zimy. Popatrzcie jakie wspaniałe iglo udało nam się zbudować. Oczywiście bałwanki też były.
Dzień Kota w 7 grupie
Czy wiecie, że 17 lutego obchodzimy Dzień Kota. My bardzo lubimy kotki, dlatego też każdy starszak stworzył zimowego kotka, ćwicząc przy tym sprawność swoich paluszków.
KOLOROWE MASKI KARNAWAŁOWE
Jak na karnawałowy zwyczaj przystało grupa ”Pszczółki” wykonała maski. Dzieci ozdabiały je według własnych upodobań, wykorzystując dowolnie gotowe elementy do dekoracji. Ile głów tyle pomysłów i tyle też powstało kolorowych niepowtarzalnych masek.

Kodowanie na dywanie
Nie tylko ze śniegu można zrobić bałwana. Zobaczcie jaki wspaniały bałwan wyszedł nam na macie od kodowania.

Czym jest lód? – eksperymenty związane z poznawaniem cech lodu.
Pszczółki postanowiły poeksperymentować z wodą. Dzieci poznały stany skupienia wody. Ochoczo przeprowadziły obserwacje i wymieniały właściwości wody. Zauważyły, że lód jest zimny, przezroczysty, rozpuszcza się, nie ma zapachu i smaku. Zaobserwowały
i samodzielnie wywnioskowały, że lód jest lżejszy od wody, i dlatego unosi się na jej powierzchni. Ostatnim eksperymentem było umieszczenie kostek lodu w dwóch miskach,
w jednej misce była zimna woda, w drugiej gorąca, Pszczółki zauważyły, że kostka lodu, która znajdowała się w pojemniku z wodą o wysokiej temperaturze rozpuściła się szybciej.
Warsztaty przyrodnicze o ptakach w grupie 6 w ramach współpracy
z fundacja Bo Warto
W ramach warsztatów dzieci:
-
obejrzały film edukacyjny o ptakach, które można spotkać w Warszawie ( Kaczka Krzyżówka, Rudzik, Podróżniczek, Mazurek, Wąsatka)
-
badały właściwości piór ,poznały ich rodzaje, a także zastanawiały się do czego ludzie wykorzystywali i wykorzystują pióra
-
segregowały karmę dla ptaków
-
zapoznały się z ptakami zimującymi i odlatującymi do ciepłych krajów,
-
wykonały karmniki : z szyszki, który został zawieszony w ogrodzie przedszkolnym oraz pracę plastyczną :karmnik z sikorką bogatką
Za aktywny udział wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdrowych, spokojnych i rodzinych Świąt Bożego Narodzenia, wielu szczęśliwych chwil, a także pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku!
życzy:
Dyrektor oraz pracownicy przedszkola
"Komu pierniczka?"
Coraz bliżej święta! Nasze tegoroczne oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia umila nam nasz grupowy kalendarz adwentowy, w którym kryją się różne zagadki, zadania, quizy, aktywności związane ze świętami, a czasem może się zdarzyć także coś słodkiego. Tym razem naszym zadaniem było udekorowanie pierniczków według własnego pomysłu. Przy dźwiękach zimowych piosenek i w towarzystwie sypiącego śniegu zza oknem, przystąpiliśmy do pysznego dekorowania.
POZYTYWNA UWAGA
Dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom za wzięcie udziału w naszej listopadowej akcji "Pozytywna Uwaga". Mamy nadzieję, że chwalenie, motywowanie i miłe słowa zostaną z nami wszystkimi już na zawsze.
Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom, którzy zechcieli podsumować projekt Pozytywnego Tygodnia i wysłali nam krótkie informacje zwrotne. Dzięki Waszym odpowiedziom powstał POZYTYWNY PLAKAT zawierający kilka wskazówek i sposobów na miłość.
Jeszcze raz pozytywnie dziękujemy!
Poznajemy polskie legendy - bawimy się w teatr!
Dzieci z grupy IV poznawały oststnio świat polskich legend. Szczególnym zainteresowaniem obdarzyły legendę o "Smoku Wawelskim" i postanowiły pobawić się w aktorów. Jak widać na zdjeciach sprawiło im to ogromną radość i pozostawiło niezpomniane wspomnienia.
"Odkrywamy, dotykamy, sensorycznie świat zwiedzamy"
Wiecie gdzie wyruszyliśmy tym razem? Byliśmy w kraju, w którym można spotkać pandy, jeść pałeczkami, a także zobaczyć największy mur na świecie. Podczas naszej wycieczki, wstąpiliśmy do działu produkcji wachlarzyków chińskich oraz do biura projektowego, w którym specjaliści tworzyli tradycyjny dom chiński. Zdecydowanie, ograniczenie podróżowania nas nie obejmuje. Kolejna wycieczka przed nami!
Wycieczka do niewidzialnego świata
Wirusy i bakterie są wszędzie. Przekonaliśmy się o tym podczas zajęć edukacyjnych w naszej grupie. Zajęcia dotyczyły projektu "Przez śmiech do wiedzy - Pokonaj wirusa" finansowanego przez Biuro Edukacji Urzędu Miasta st. Warszawy. Aby zgłębić naszą wiedzę obejrzeliśmy film dydaktyczny pt. „Wycieczka do niewidzialnego świata”, w którym pokazane były prawdziwe wirusy oglądane przez mikroskop. Zagraliśmy także w grę planszową „Pokonaj złe bakterie i wirusy” oraz podzieleni na małe zespoły, wykonaliśmy wizerunki wirusów, aby zawsze pamiętając o higienie i specjalnych zasadach zachowania podczas trwającej epidemii. Dziękujemy za udostępnienie materiałów edukacyjnych realizatorom projektu Wesoły Uniwersytet oraz Fundacji
„Dr Clown”
Dzień Misia
25 listopada w całej Polsce obchodzony jest Dzień Misia. Kochamy nasze Misie, te pluszowe, te bajkowe oraz te prawdziwe. Starszaki postanowiły na jeden dzień zostać Misiami - Niedźwiadkami i zrobiły sobie misiowe maski według własnego pomysłu.
"Nie ma dzieci – są ludzie" Praw Dziecka w starszakach
20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji postanowiliśmy poznać Prawa, które przysługują dzieciom na całym świecie, m.in. prawo do miłości, prawo do opieki lekarskiej, prawo do wypoczynku czy prawo do edukacji. W tym celu słuchaliśmy opowiadań, rozwiązywaliśmy quiz oraz określaliśmy emocje, które towarzyszą nam w różnych sytuacjach. Na koniec zilustrowaliśmy album o prawach dziecka. To był dla nas bardzo ważny dzień!
Konkurs plastyczny „Stary Dom”
Nasza wychowanka, bierze udział w konkursie plastycznym „Stary dom” organizowanym z okazji 150 rocznicy urodzin Ferdynanda Ruszczyca. – wybitnego malarza, artysty i grafika. Tosia z grupy VII przedstawiła dom swoich marzeń.
Konkurs " Gdyby miś miał skrzydła... "
Dzieci z grupy" Misie" wykonały pracę plastyczną na konkurs " Gdyby miś miał skrzydła... ", który został zorganizowany przez Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci " Szansa" w Warszawie.
Za aktywność twórczą cała grupa została nagrodzona upominkiem w postaci gry edukacyjnej i słodkości.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU
AKCJA "POLA NADZIEI" 
Kasztanowa matematyka wg. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej
Co wynika z połączenia kasztanów i pięknej pogody? Nie tylko kasztanowe ludziki, ale też kasztanowa droga. Za pomocą kasztanów uczyliśmy się pojęcia pomiaru długości. Fajnie jest odkrywać świat oczami matematyki szczególnie w przyrodzie. Matematyka jest wszędzie!!!
Grzybobranie z najprawdziwszym robotemw grupie VII
Kolejny raz poznaliśmy tajniki kodowania i programowania. Za pomocą robota „Kropeczki” wyruszyliśmy do lasu na… grzybobranie. Dowiedzieliśmy się, które grzyby są jadalne, a których niestety musimy unikać. Nauka świata z robotem jest ciekawa i pobudza naszą wyobraźnię.
Dzień Żołnierza w ramach akcji #szkolapamieta
Listopad jest miesiącem bogatym w wydarzenia patriotyczne. My również zaangażowaliśmy się w Święto Niepodległości poznając zawód żołnierza. Jesteśmy zaskoczeni jak wiele pracy mają żołnierze, jak bardzo muszą być odważni i dzielni w wykonywaniu swojej pracy. Wielu z nich zostało bohaterami narodowymi. Postanowiliśmy złożyć im hołd, wykonując znak Polski Walczącej. Chwała wszystkim bohaterom!
#szkolapamieta #przedszkolepamieta
Dzień Chłopaka sensorycznie
Lubimy celebrować nawet najmniejsze uroczystości. Tym razem świętowaliśmy dzień naszych dzielnych chłopców. Postanowiliśmy zrobić masę solną, a z niej wystrzałowe figurki. Lubimy bawić się masami sensorycznymi oraz doświadczać świat zmysłem zapachu, węchu i dotyku.
ZWIEDZANIE ŚWIATA - SENSORYCZNA AFRYKA W GRUPIE VII
W ramach programu „Odkrywamy, dotykamy, sensorycznie świat zwiedzamy” wyruszyliśmy w podróż dookoła świata. Nie jest to byle jaka podróż. Tym razem poznawaliśmy Afrykę. Wzięliśmy udział w zabawach dźwiękowych – różnicowaliśmy odgłosy zwierząt. Jednym z nich był lew, którego wizerunek przedstawiliśmy podczas wykonywania pracy plastycznej, ćwicząc przy tym naszą motorykę małą i mięśnie dłoni. Z niecierpliwością czekamy na kolejną, sensoryczną wycieczkę!
WARSZAWSKIE KAMIENICZKI W GRUPIE ŻABEK
Farby, pędzle, pastele, trochę wyobraźni i powstały na naszych zajęciach kolorowe, warszawskie kamieniczki. Nie zabrakło rozmów o Warszawie, jej zabytkach, miejsc do których chętnie wracamy. Nasze zajęcia były częścią realizowanego projektu "Varsavianistyczna Szkoła", a to dopiero początek naszej podróży po stolicy i jej historii.
KODOWANIE NA DYWANIE - ŻABKI
Kodowanie na dywanie, to zajęcia dla przedszkolaków, podczas których bawimy się w programowanie bez użycia komputera. Wykorzystujemy takie pomoce dydaktyczne jak mata do kodowania, robot - Ozobot, puzzle za pomocą, których tworzymy zakodowane trasy. W trakcie wspólnych zabaw, nie tylko świetnie się bawimy, ale również rozwijamy logiczne myślenie, spostrzegawczość i kreatywność. Tak wyglądały ostatnie zajęcia w gupie Żabek.

Pod koniec października odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Niestety ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprosić rodziców ale dzieki nowoczesnej technologii będą mogli zobaczyć cały program artystyczny u siebie w domu.
MISIE POZNAJĄ DOMY ZWIERZĄT I LUDZI
Dzieci z grupy Misiów poznały różne domy zwierząt i ludzi. Budowały domy z klocków, a także wykonały pracę plastyczną "domek" z wykorzystaniem figur geometrycznych.
Eksperymenty ze suchym lodem
Konkurs "Chronimy zwierzęta w Warszawie"
Kilkoro dzieci z grupy VI wykonały plakat na konkurs "Chronimy zwierzęta w Warszawie" (Fundacja Bo Warto) z wykorzystaniem wielu materiałów (kredki pastelowe suche,kredki ołówkowe,wycinki z gazet, tektura falista,liście naturalne,sztuczny mech,kolorowy papier,gazety).
Za pięknie wykonaną pracę artyści zostali nagrodzeni upominkami w postaci książeczek o zwierzętach, kredek i słodkości. Cała grupa otrzymała kalendarze ze zdjęciami ptaków oraz grę planszową.


Święto Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie
"Każda pora jest dobra, by pamiętać o swoich sąsiadach i okazać im trochę życzliwości, podarować uśmiech, pomachać z daleka"
Od kilku lat, co roku jesteśmy współorganizatorami i uczestnikami wspaniałej imprezy jaką jest piknik z okazji „Święta Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie”. W tym roku z oczywistych względów, impreza odbyła się stacjonarnie i 9 października 2020r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Ten Dzień. Dzieci przygotowały plakaty o jesiennej tematyce, odbył się Przegląd piosenek i tańców dla Sąsiada w poszczególnych grupach. Gościliśmy również w ogrodzie przedszkolnym wolontariuszy z Towarzystwa Rozwoju Aktywności Dzieci SZANSA. Wspólnie śpiewaliśmy i rozmawialiśmy o tym, jak być dobrym sąsiadem. Zwieńczeniem obchodów był „Jesienny Koncert dla Sąsiada” w wykonaniu profesjonalistów zasponsorowany przez TRAD „SZANSA”.
W CENTRUM PROMOCJI KULTURY ODBYŁY SIĘ WARSZTATY ZORGANIZOWANE PRZEZ TOWARZYSTWO ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA". BRALI W NICH UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELE NASZEJ PRZEDSZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI.
PODSUMOWANIE WSÓŁPRACY Z TOWARZYSTWEM ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA" W RAMACH PROGRAMU "RODZINA WSPÓLNA SPRAWA II"
ROBIMY MAKIETĘ WARSZAWY
W ramach zajęć z Varsavianistycznej Szkoły, poznawaliśmy Centrum naszej pięknej Warszawy. Stworzyliśmy makietę Centrum, z ogromnymi wieżowcami, palmą oraz autobusami. Uwielbiamy poznawać nasze miasto!
POZNAJEMY NOWE MIEJSCA
Lubimy odkrywać nowe miejsca. Tym razem znaleźliśmy tablice upamiętniające wielkich Polaków, Kazimierza Szemiotha
słynnego malarza oraz generała Stanisława Sosnowskiego.