przedszkole

Przedszkole Nr 230 "Kolorowy Zakątek"
04-349 Warszawa
ul. Szaserów 118A
Telefon: 22 610 24 96
e-mail: p230@edu.um.warszawa.pl

Z życia przedszkola

                                                     UDZIAŁ W AKCJI "BOHATER ON"

W październiku dzieci z grupy Biedronek brały udział w akcji „BohaterOn”.  To kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz kształtowanie postaw patriotycznych. 

 

 

 

 

Motylki przygotowują się na odwiedziny Świętego Mikołaja

      Już niedługo nasze przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj, dlatego motylki zaczęły przygotowania. Najpierw nauczyły się piosenki o Mikołaju, następnie ubrały choinkę na sali gimnastycznej, a na zakończenie wykonały pracę plastyczną – portret Mikołaja.

                     

    

    

 

                                        POZNAJEMY ZAWÓD LEKARZA 

     W ramach programu - Poznajemy zawody, w grupie Krasnali mama Zosi opowiedziała o pracy lekarza. Dzieci miały okazję poznać przyrządy takie jak: stetoskop , termometr, szpatułka, ciśnieniomierz czy otoskop. Poznały także nazwy lekarzy różnych specjalizacji. Na zakończenie każdy otrzymał naklejkę dzielnego pacjenta.

             

           

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   

   

   

 

   

   

   

więcej zdjęć w galerii :)

                                              MISIE Z 5 GRUPY 

               

       

 

MISIE Z VII GRUPY

                           

 

MISIE Z III GRUPY

 

                            MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 

 

                                      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Gustawa ...

                                         zdjecie pochodzi ze strony: www.sp4konin.pl/2020/12/10/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka/

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dzieci nasze najstarsze przedszkolaki wybrały się na specjalnie zorganizowany z tej okazji w Parku Polińskiego marsz, w którym uczestniczyły także dzieci z pobliskich przedszkoli. Kolorem przewodnim tego spotkania był kolor niebieski - stąd niebieskie serduszka i pompony. Wszyscy dumnie kroczyli w pochodzie skandując: NASZE PRAWA - POWAŻNA SPRAWA !!!

     

      

      

       

     WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII:) 

 

                MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W GRUPIE 4

     

     

     

         ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU "ZDROWE DZIECI"

    W ramach projektu ,,Zdrowe dzieci" grupa ,,Pszczółki" wzięła udział w turnieju zespołowym ,,Olimpiada smaków Detektywa Witaminki". Celem zajęć była promocja codziennych aktywności jako sposobu na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzieci poprzez aktywny udział w zajęciach miały okazję zapoznać się z Piramidą zdrowego żywienia i stylu życia, dokonać segregacji produktów z poszczególnych pięter piramidy. Poznały korzystny wpływ produktów spożywczych z poszczególnych grup  oraz aktywności fizycznej na organizm człowieka.

#ZdroweDzieciMZ

       

       

       

       

       

      

 

    Warsztaty z zakresu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w grupie III.  Zajęcia dotyczyły promocji codziennej aktywności fizycznej jako sposobu na zachowanie dobrego samopoczucia oraz zapoznanie z różnymi grupami produktów spożywczych (piramida zdrowego żywienia).

#ZdroweDzieciMZ

   

   

    

 

Program „ZDROWE DZIECI” – MOTYLKI

         Grupa Motylki uczestniczyła w zajęciach dotyczących zdrowego żywienia, które  odbyły się w ramach programu „Zdrowe Dzieci”. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania listu od Detektywa Pozytywki, który przygotował dla dzieci zagadki     i zadania związane ze zdrowym stylem żywienia. Dzieci  szukały wskazówek z symbolem piramidy, wykonywały różne ćwiczenia gimnastyczne oraz rozwiązywały zagadki. Za każdą prawidłową odpowiedz dzieci otrzymywały jeden element układanki.  Motylkom udało się wykonać wszystkie zadania i odgadnąć wszystkie zagadki. Powstała PIRAMIDA ZDROWIA, która wskazuje jak powinniśmy się odżywiać aby cieszyć się dobrym zdrowiem.

                

              

            

#ZdroweDzieciMZ

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII:) 

                                  DZIEŃ KREDKI  Obraz znaleziony dla: kredka

 

  DZIEŃ KREDKI W GRUPIE MOTYLKÓW

Z okazji dnia kredki motylki wysłuchały opowiadania pt. „Kredki”, rozwiązywały zadania związane z kodowaniem, segregowały kredki od najdłuższej do najkrótszej oraz śpiewały piosenkę pt. „Kolorowe kredki”.

       

        

 

  DZIEŃ KREDKI W GRUPIE MISIÓW

           

DZIEŃ KREDKI W BIEDRONKACH

     

   

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 

   14 i 16 listopada odbyła się uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka naszych najmłodszych podopiecznych.  Dzieci w tym wyjątkowym dniu zaprezentowały to czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Pięknie zaśpiewały,  zatańczyły i wyrecytowały wiersze. Wszyscy spisali się na medal i zostali przyjęci przez Panią Dyrektor do grona przedszkolaków. Nie zabrakło dyplomów oraz prezentów. Na uroczystość zostali zaproszeni rodzice dzieci.  Dziękujemy wszystkim za obecność. 

            

           

           

            

więcej zdjęć z galerii :)

            

          

 

 

                       POZNAJEMY ZAWODY 

  • SŁUCHAMY GRY NA TRĄBCE 

         

 

  • POZNAJEMY PRACĘ W BANKU

​        

                                     

 

 

        

                  TEATR MIMU - CZY NASZE CIAŁO MOŻE MÓWIĆ?

       

       

       

CYRK POMPONI 

     W listopadzie nasze przedszkole odwiedził Cyrk Pomponi. Artyści zaprezentowali pokaz tresury pudla Fresha, a także zabawy z clownem i pokaz żonglerki. Dużą atrakcją była dla dzieci możliwość dotknięcia pytona tygrysiego. Artyści zapraszali chętne dzieci do aktywnego udziału w pokazach magicznych sztuczek. Wszyscy obejrzeli program cyrkowy z radością i entuzjazmem, nagradzając artystów wielkimi brawami.

         

        

           

          

więcej zdjęć w galerii :)

 

      "PRZEDSZKOLE DO HYMNU" - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

   11 listopada - Święto Niepodległości przypada w tym roku w sobotę, dlatego obchodziliśmy ten dzień 10 listopada, w piątek . Wszystkie przedszkolaki zebrały się na uroczystym odśpiewaniu Hymnu Polski, utrwaliły polskie symbole narodowe oraz wyrecytowały "Katechizm Polskiego Dziecka- Małego Polaka"

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych strojów w kolorach narodowych.

  

  

 

    

 

 

 

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Cała Polska czyta Dzieciom i kolejny raz czyta dla przedszkolaków mama Alicji. Dzieci uwielbiają gościć i słuchać rodziców. Zapraszamy !!!

 

                                    DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    Na początku listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Misie słuchały fragmentów naszych ulubionych opowieści, rozwiazywały zagadki i słuchały muzyki z wybranych bajek. Niektórzy nawet mogli zamienić się w bajkowe postacie i zapozować do pamiątkowego zdjecia. 

 

 

 

 Grupa Krasnali przeniosła się w kolorowy świat baśni . Każdy przebrał się w wybraną postać z bajki, wspólnie zatańczyliśmy, wylosowaliśmy zadania do wykonania i zrobiliśmy sobie  bajkową sesję zdjęciową. Nie zabrakło też muzycznych zagadek. Na koniec wysłuchaliśmy baśni o Królewnie Śnieżce i wykonaliśmy krasnoludki z papieru. To był dzień pełen wrażeń.

     

      

     

SPAKTAKL "OŁOWIANY ŻOŁNIERZYK"

  

 

                            KONCERT MUZYKI BRAZYLIJSKIEJ 

 

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Cała Polska czyta Dzieciom i tym razem  czyta dla przedszkolaków mama Alicji. Dzieci uwielbiają gościć i słuchać rodziców. Zapraszamy !!!

                             

JESIENNE ZABAWY W GRUPIE PSZCZÓŁEK

  

   

 

                                     ŚWIĘTO ORIGAMI 

    Pod koniec października całe przedszkole obchodziło światowy Dzień Origami. Poznaliśmy genezę tej niezwykłej sztuki składania papieru pochodzącej z Dalekiego Wschodu. Następnie sami próbowaliśmy swoich sił składając papier.

Biedronki  wykonały figurki zwierząt. Podczas procesu twórczego powstał również, Pikachu pokemon lubiany przez naszą grupę. 

                             

                             

                             

                            

 

                                                                   GRUPA IV - MOTYLKI 

                         

                         

 

    GRUPA II - MISIE 

         

                                          

                                                                        

PSZCZÓŁKI

 

 

 

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ 

    Grupa Krasnali podczas święta Unii Europejskiej dowiedziała się kilku podstawowych informacji dotyczących Unii, poznała jej flagę, którą dzieci wspólnie ułożyły  doklejając żółte gwiazdki. Następnie Przedszkolaki uczyły się wzajemnej współpracy układając w grupach puzzle flag wybranych krajów europejskich. Wspólnie stworzyliśmy piękny plakat Unii Europejskiej.

 

  

 

więcej zdjęć w galerii :)

Akcja Pola Nadziei 

      Kolejny raz nasze przedszkole bierze udział w Akcji "Pola Nadziei" organizowanej przez Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie. W ramach programu dzieci posadziły w przedszkolnym ogrodzie otrzymane z hospicjum sadzonki żonkili.

    Staramy się wspierać ośrodek poprzez zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na potrzeby podopiecznych. Zachęcamy wszystkich do pomocy potrzebującym. 

 

 

  

 

  

  

PRACE NA KONKURS "MAŁE CZERWONE JABŁUSZKO" W WYKONANIU DZIECI Z GRUPY III

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW
NA PIKNIKACH W PARKU POLIŃSKIEGO

   We wrześniu dzieci z najstarszej grupy miały okazję zaprezentować na scenie program artystyczny, a były to piosenki i taniec Bollywood z chustami. Odbiorcami jednego z pikników byli seniorzy i to dla nich właśnie odbył się szereg występów i wydarzeń. Drugi piknik był skierowany dla rodzin, a nasze przedszkolaki wzięły tam udział w konkursie piosenki. Dzieci  zdobyły wówczas swoje pierwsze w życiu złote statuetki. 

ŚWIĘTO DRZEWA

GRUPA I

    

  

                                                            GRUPA IV

 

 
 

Dinozaury

   Motylki wybrały się w podróż do przeszłości do czasów kiedy żyły dinozaury. Wszystko zaczęło się od tajemniczego listu, który grupa Motylków dostała od pewnego dinozaura T-Rexa. W liście T-Rex opowiedział nam o życiu dinozaurów oraz przedstawił swoich przyjaciół: Diplodoka, Triceratopsa i Stegozaura. Dzieci miały też zadania do wykonania: ułożenie szkieletu dinozaura, przeliczenie i posegregowanie dinozaurów, naśladowanie ich oraz wykonanie pracy plastycznej-diplodoka. 

 

  

 

                 

 

Motylki poznają owoce i warzywa

   Zajęcia bardzo zainteresowały grupę Motylków. Dzieci z  zaangażowaniem segregowały owoce i warzywa, określały  ich kształty, fakturę , wagę, miejsce w którym rosną: sad lub ogród, a dodatkowo  ich nazwy dzieliły na sylaby.

   

  

  

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 

Cała Polska czyta dzieciom i rodzicie naszych przedszkolaków również.  Misie miały okazję gościć mamę Igi, która przeczytała im piękne i ciekawe opowiadania. 

POWITANIE JESIENI PRZEZ KRASNALE 

 

 

więcej zdjęć w galerii:)

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka - niezwykle ważne dla nas święto.  Ten dzień byl dla nas wyjątkowy - pełen wesołych zabaw z  kolegami, zabaw chustą animacyjną, balonami, piłkami oraz śpiewu i tańca przy muzyce. 

 

     

 

więcej w galerii :)

WYCIECZKA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW DO POWSINA

 Po koniec września dzieci z gr. III, IV, V, VI i VII wzięły udział w wycieczce do godspodartwa wiejskiego w Powsinie. Tam oprócz wielu sportowych atrakcji, warsztatów robienia frytek, ozdabiania ekotoreb czy udziału w wykopkach przedszkolaki poznały rożne gatunki zwierząt, a nawet mogły je pogłaskać i nakarmić. 

 

 

 

 

 

 

 

    

więcej zdjęć w galerii :)

DZIEŃ JABŁKA 

grupa 7 

      

      

grupa 1

 

  

Grupa 4

               

więcej zdjęć w galerii:)

DZIEŃ KROPKI 

        Grupa VII

        

        

       

 

GRUPA I 

       

       

 

                         WYCIECZKA DO RANCZO OKAPI 

 W czerwcu przedszkolaki z grupy III, IV, V, VI i VII  uczestniczyły w wycieczce autokarowej na "Ranczo Okapi" w Dębe Wielkie. W programie wycieczki była jazda tyrolką, strzelanie z łuku, przejażdżki gokartami, przejście przez labirynt i wiele innych atrakcji. Dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących życia Indian. 
 
Dużo zaangażowania przedszkolaki wykazały podczas szukania złota, układania dużych drewnianych puzzli, z których powstały obrazy ilustrujący życie Indian na Dzikim Zachodzie.  
  
           
              
                
             
 
 
             

SMERFY NA SCENIE 

17 czerwca dzieci z grupy Smerfów uczestniczyły w Pikniku "Seniorzy dla Seniorów" organiozwnanym przez Burmistrza Dzielnicy Praga Południe oraz przez Klub Seniora. Nasze przedszkolaki zaprezentowały : Taniec z tamburynami "Tarantellę", Piosenkę "Deszczowa Orkiestra" oraz taniec z pomponami do muzyki z filmu Minionki. Dzieci na scenie czuły się jak ryby w wodzie, a brawom nie było końca. 

DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU 

                                    

  

 

 

 

 

 

        

 

"PCHŁA SZACHRAJKA" W WYKONANIU TEATRU RODZICÓW

                

   

                

 

Roboty w grupie 7

    Dzieci z grupy „Biedronki” miały ostatnio przyjemność projektować drogi dla dwóch małych, ale bardzo sprytnych robotów – Ozobotów. Na początku przedszkolaki poznały różnorodne kody zapisane na puzzlach, następnie dzieci zostały podzielone na dwa zespoły i zaczęły projektować trasę, zgodnie z ustalonymi zasadami. Najlepsza zabawa rozpoczęła się w momencie sprawdzania tras przez roboty. To było bardzo udane popołudnie.

 

                         

 

                 Spektakl "Gdzie jest buteleczka?"
 

      Dzieci z grupy III i VII wybrały się do Teatru "Garnizon Sztuki" na spektakl pt. "Gdzie jest buteleczka?", który miał na celu uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat.

Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi – zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które zostały przekazane w bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirowały do działania. Razem możemy uratować naszą Planetę!!!

                 

                

Warsztaty ceramiczne w grupie 7

     W grudniowe popołudnie, dzięki uprzejmości Pani Katarzyny – mamy Kalinki,      w naszej grupie odbyły się warsztaty ceramiczne. Mieliśmy okazję szkliwić wcześniej wykonane elementy z gliny takie jak serduszka, kwiatki, dzwoneczki, gwiazdki i wiele innych. Na  efekty naszej pracy musieliśmy chwilę poczekać,      aż ozdoby zostaną wypalone. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które ozdobią niejedną choinkę. Raz jeszcze dziękujemy Pani Katarzynie za kreatywnie spędzony czas.

                     

                 więcej zdjęć w galerii :)

               Święta już tuż tuż ...

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to odpowiedni moment na to, by wspólnie z rówieśnikami i rodzicami przystroić choinkę, pokolędować, a także wykonać choinkowe ozdoby. 

                

                                      

Warsztaty Świąteczne z Rodzicami – grupa 7

      W grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w grupie 7 „Biedronki” odbyły się warsztaty na, których dzieci wraz z rodzicami miały okazję wykonać ozdoby świąteczne. Na spotkaniu wszyscy sumiennie pracowali wykazując się pomysłowością i kreatywnością, dlatego też powstały piękne, niepowtarzalne dekoracje świąteczne.

              

                     

więcej zdjęć w galerii:)

 

 

 

             Zimowe zabawy na śniegu

    Gdy za oknem biało trudno oprzeć się zabawom ze śniegiem w roli głównej. Nasze przedszkolaki i tym razem korzystają z zimowej aury i poznają właściwości śniegu. 

 

          

 

                     ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przynoszą swoje maskotki, bawią się z misiami, poznają misie z różnych bajek, śpiewają i tańczą z misiami i dla misiów . 

       

         

         

 

                 Dzień Misia w grupie 7
25 listopada zgodnie z tradycją, w grupie starszaków obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu mieliśmy wiele atrakcji. Poznaliśmy historię pluszowego Misia, śpiewaliśmy piosenki związane z tematem nawiązujące do różnych misiów, rozwiązywaliśmy misiowe zadania, zatańczyliśmy taniec oczywiście z misiami i wykonaliśmy prace plastyczną, której bohaterem był także Miś. To był naprawdę misiowy dzień!
 
              
              
                     
 

                                                  20.11.Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - Publiczna Szkoła Podstawowa w  Wawelnie

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia prawa. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.

Konwencja o Prawach Dziecka to międzynarodowy dokument zawierający pełny katalog praw i wolności dzieci. Został on uznany przez 196 państw, które zobowiązały się do respektowania i realizowania jej zapisów. Konwencja zakłada, że dzieci nie są ani w pełni dojrzałe, ani na tyle świadome, by mogły same zatroszczyć się siebie, dlatego też należy im się szczególna ochrona i opieka.

(https://lodzka.policja.gov.pl/el2/aktualnoc/54685,MIEDZYNARODOWY-DZIEN-PRAW-DZIECKA.html)

21 listopada nasze przedszkolaki również rozmawiały o swoich prawach. Niektóre z nich utrwaliły je w formie artystycznej.

 

         

         

                       Jak obchodzimy Święto Niepodległości, co trzeba wiedzieć o 11 listopada?

       

      

        

 

                             DZIEŃ ORIGAMI W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

                       

 

           

             

                       

 

UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI "POLA NADZIEI"  - SADZENIE ŻONKILI

GRUPA III

                           

                           

                           

         

             WYCIECZKA DO POWSINA - CZTERY PORY ROKU

 

         We wrześniu dzieci z grupy III, VI i VII wybrały się na wycieczkę do Powsina. Tam mogły zobaczyć, pogłasakać i nakarmić różne zwierzęta : gęsi, kaczki, indyki, kozy, konie, świnki i króliki. Zrobiły i degusdtowały sok owocowo- warzywny, a także przygotowały warzywne przetwory na zimę. Nie zabrakło czasu na zabawę .... wszyscy wrócili szcześliwi, zmęczeni,  ale za to pełni niezapomnianych wrażeń.      

            

            

            

 

            

            

                            POZNAJEMY PRACĘ STRAŻAKÓW 

       Dzieci z grupy III wybrały się do Straży Pożarnej, gdzie poznały strój strażacki, wyposażenie oraz wnętrze samochodów strażackich. Przedszkolaki testowały także sygnał alarmowy i miały okazje zobaczyć wyjazd strażaków na prawdziwą akcję ratunkową. 

      

        

 

              WYSTĘP NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW NA SENIORALIACH 

                            

                            

    ROK SZKOLNY 2022/2023

                           

        UWIELBIAMY SŁUCHAĆ CZYTANYCH KSIĄŻECZEK
 
Codziennie w ramach odpoczynku poobiedniego dzieci wybieraja książki z Naszej biblioteczki, która powstała dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytenictwa. Wspólne czytanie i oglądanie książek sprawia dzieciom wiele radości oraz pobudza wyobraźnię. 
 
 
        Dzień Kubusia Puchatka w Krasnalach
 
       Kubuś Puchatek uwielbiany przez dzieci, obchodził niedawno swoje święto, a my razem z nim. Pomogliśmy policzyć Kubusiowi, ile świeczek jest na jego słodziutkim torcie. Smakowaliśmy też prawdziwego miodu. Każdy z nas mógł posłuchać bajki o Kubusiu i jego przyjacielu Krzysiu.
 
 
 
   Dzień Kubusia Puchatka w Pszczółkach
 
"Kubuś Puchatek" to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Gr 6 uczciła ten dzień słuchając opowiadań o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach oraz tworząc jego portret najpiękniej jak potrafią.
 
 
 

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    Z dumą pragniemy poinformować Państwa, iż nasza placówka zakwalifikowała sie  do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2021  - organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Nauki. Dostaliśmy dofinansowanie, które pozwoliło nam na zakup nowych pozycji do księgozbioru placówki. 

   

 

 

ŚWIĘTO DOBREGO SĄSIEDZTWA

        15 września 2021 roku na terenie Centrum Promocji Kultury odbyła się kolejna edycja Pikniku zorganizowanego przez praskie przedszkola  we współpracy z TRAD Szansa. W tym roku pod hasłem "Razem dla seniorów".  Wydarzenie to było świętem całej dzielnicy, jej mieszkańców, sąsiadów, tych, którzy mieszkają, uczą się czy pracują na Pradze Południe. 

Na scenie wystąpiły dzieci z grupy VII, które zaprezentowały dwie piosenki i taniec. Występ zakończył sie gromkimi brawami. Gratulujemy naszym małym artystom.
Na stoiskach reprezantacja naszej placówki robiła z dziećmi bransoletki oraz cieszące się wielką popularnością  "gniotki" z mąki kartoflanej i balonów.

piknik dyrekcja
pikmik 1
piknik
piknik3
piknik4
piknik5
IMG_5542
IMG_5546
IMG_5550
IMG_5549
IMG_5552

Święto Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie

 

"Każda pora jest dobra, by pamiętać o swoich sąsiadach i okazać im trochę życzliwości, podarować uśmiech, pomachać z daleka"

 

 Od kilku lat, co roku jesteśmy współorganizatorami i uczestnikami wspaniałej imprezy jaką jest piknik z okazji „Święta Dobrego Sąsiedztwa na Grochowie”. W tym roku z oczywistych względów, impreza odbyła się stacjonarnie i  9 października 2020r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Ten Dzień. Dzieci przygotowały plakaty o jesiennej tematyce, odbył się Przegląd piosenek i tańców dla Sąsiada w poszczególnych grupach. Gościliśmy również w ogrodzie przedszkolnym  wolontariuszy z Towarzystwa Rozwoju Aktywności Dzieci SZANSA. Wspólnie śpiewaliśmy i  rozmawialiśmy o tym, jak być dobrym sąsiadem.  Zwieńczeniem obchodów był „Jesienny Koncert dla Sąsiada” w wykonaniu profesjonalistów zasponsorowany przez TRAD „SZANSA”.


 

IMG_4111
IMG_4117
IMG_4124
IMG_4139
IMG_4174
IMG_4195
IMG_4198
IMG_4186
IMG_4183

W CENTRUM PROMOCJI KULTURY ODBYŁY SIĘ WARSZTATY ZORGANIZOWANE PRZEZ TOWARZYSTWO ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA". BRALI W NICH UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELE NASZEJ PRZEDSZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI. 

str2 025
str2 033
str2 103
str2 107
str2 128

PODSUMOWANIE WSÓŁPRACY Z TOWARZYSTWEM ROZWOJU AKTYWNOŚCI DZIECI "SZANSA" W RAMACH PROGRAMU "RODZINA WSPÓLNA SPRAWA II"

str2 014
str2 351
str2 355
str2 037

           WIOSENNY KĄCIK MALUSZKÓW 

      W naszym kąciku przyrody pięknie się zazieleniło. Oprócz wiosennych kwiatów posadziliśmy cebulki, marchewkę, pietruszki i selera. Ciekawe czy coś z nich wyrośnie? 
 
 

Kontakt

Przedszkole Nr 230 "Kolorowy Zakątek"

04-349 Warszawa
ul. Szaserów 118a

tel: 22 610 24 96
e-mail: p230@eduwarszawa.pl

 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w przedszkolu jest:

Agnieszka Korycka
dane kontaktowe: akorycka@dbfopld.waw.pl

Mapa dojazdu

× Strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili można zmienić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki.
Szczegółowe informacje dostępne są w Polityce cookies.